19. marca 2015

V NHL Slováci nebodovali, Hossa s Daňom sa tešili z víťazstiev

Hráč Columbusu Slovák Marko Daňo a Nikita Nikitin z Edmontonu počas zápasu 18. marca 2015 Foto: TASR/AP
New York 19. marca (TASR) - Päť slovenských hokejistov sa v noci na štvrtok predstavilo v zámorskej NHL, ani jeden z nich nebodoval. Chicago s Mariánom Hossom vyhralo na ľade New Yorku Rangers 1:0 gólom Brada Richardsa z tretej tretiny. Výborný výkon podal brankár Scott Darling, ktorý kryl všetkých 25 striel. Columbus s Markom Daňom triumfoval v Edmontone, kde pôsobí Martin Marinčin, 4:3 po nájazdovom rozstrele. Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom a Andrejom Sekerom prehral na ľade Anaheimu 2:3 po predĺžení.