Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2021

V oblasti Trebišova a Rožňavy hrozia záplavy, meteorológovia však tiež varujú pred hustým sneženímSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu tretieho stupňa pred povodňou z topiaceho sa snehu a ...Zdieľať
spain_storm_filomena_24375 02095ee21eb64406a37804d10cd8e80b 676x451 25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu tretieho stupňa pred povodňou z topiaceho sa snehu a dažďa pre oblasť Trebišov - Roňava.


Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a dážď je podľa meteorológov predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity (PA). Prvý stupeň výstrah pred povodňami platí pre okresy Michalovce a Sobrance.

Meteorológovia varujú aj pred snežením. Spadnúť môže od 20 do 25 centimetrov nového snehu, preto pre okresy Poprad, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Gelnica a Košice a okolie platí druhý stupeň výstrahy.

Pre časť stredného a východného Slovenska vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa pred snežením. Pre viaceré okresy na strednom a východnom Slovensku platí aj výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - V oblasti Trebišova a Rožňavy hrozia záplavy, meteorológovia však tiež varujú pred hustým snežením © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku nepribudlo žiadne úmrtie, PCR testy odhalili 551 nakazených a vyliečili sa ďalšie tisícky ľudí
<< predchádzajúci článok
Dargov je pre husté sneženie a vietor neprejazdný, skrížené kamióny vytvorili rozsiahle kolóny (video)

V oblasti Trebišova a Rožňavy hrozia záplavy, meteorológovia však tiež varujú pred hustým snežením - diskusné fórum čitateľov