Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. mája 2007

V Petržalke otvorili obnoveného detské ihrisko Dúhový svetV bratislavskej mestskej časti Petržalka, na Markovej ulici, včera pribudlo ďalšie obnovené verejné detské ihrisko. Dúhový svet, ako sa ihrisko volá, slávnostne otvoril a pokrstil starosta mestskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. mája (WN/PR) - V bratislavskej mestskej časti Petržalka, na Markovej ulici, včera pribudlo ďalšie obnovené verejné detské ihrisko. Dúhový svet, ako sa ihrisko volá, slávnostne otvoril a pokrstil starosta mestskej časti Petržalka Milan Ftáčnik, zástupcovia Združenia rodičov detí na Markovej ulici v Petržalke a Martin Maťašeje, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, hlavného sponzora obnovy ihriska.

Po sprevádzkovaní Dúhového sveta pribudlo pre deti v tejto lokalite nové ihrisko, ktoré pre tých najmenších ponúka esteticky a funkčne kvalitnejší a vhodne zariadený priestor na hranie a trávenie voľného času. Sponzorovanie obnovy ihriska generálny riaditeľ spoločnosti UPC Martin Maťašeje zdôvodnil slovami: „Detské ihriská sú priestorom, kde deti zažívajú krásne chvíle, ktoré im zostávajú v pamäti na celý život. Keď nás združenie rodičov detí na Markovej ulici požiadalo, aby sme prispeli na obnovu, neváhali sme, pretože vieme, že sa oň budú starať ako o vlastné a že toto ihrisko bude slúžiť všetkým deťom,“ zhodnotil Martin Maťašeje. Starosta Petržalky Milan Ftáčnik ocenil, že obnova ihriska je krásnym príkladom spojenia občianskej iniciatívy, samosprávy a súkromného sektora.

Verejné detské ihrisko na Markovej ulici bolo úplne zrekonštruované za finančnej podpory hlavného sponzora, spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA. Obnova ihriska sa realizovala aj vďaka príspevkom od Komunitnej nadácie Bratislava - Grant Citibank (Slovakia) a.s.; Sídliskovému programu Slovenskej sporiteľne, a.s.; OTYK spol. s r.o.; SK INVEST, a.s. a Mestskej časti Bratislava - Petržalka.

Kontakt a bližšie informácie:
Jaroslav Kolár
UPC BROADBAND SLOVAKIA
hovorca
e-mail: jkolar@upc.sk

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rakúsku ukradli stradivárky, pátra po nich Interpol
<< predchádzajúci článok
Riceová navštívi konferenciu o Blízkom východe