20. marca 2010

V piatok žiaril v NHL dvojgólový Višňovský

V piatkovom kvartete zápasov zámorskej hokejovej NHL sa na ľade predstavil len jediný Slovák - obranca Anaheimu Ducks Ľubomír Višňovský. Tridsaťtriročný topoľčiansky ...+VIDEO

NEW YORK 20. marca (WEBNOVINY) - V piatkovom kvartete zápasov zámorskej hokejovej NHL sa na ľade predstavil len jediný Slovák - obranca Anaheimu Ducks Ľubomír Višňovský. Tridsaťtriročný topoľčiansky odchovanec strelil dva góly v zápase proti New Yorku Islanders. Najmä jeho druhý a celkovo v sezóne 15. zásah bol pre vývoj zápasu kľúčovým, keď 32 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 4:4. Šokovaných "ostrovanov" dorazil už po 14 sekundách predĺženia Višňovského spoluhráč Saku Koivu, ktorý sa práve pred slovenským bekom stal prvou hviezdou stretnutia.

Piatok - výsledky:
Columbus - Minnesota 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Calgary - San Jose 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Edmonton - Detroit 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Anaheim - New York Islanders 5:4 po predĺžení (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 2+0