Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2015

V počte úradníkov sme takmer na vrchole rebríčkaSlovensku patrí druhé miesto v počte úradníkov. Viac v prepočte na počet obyvateľov má len Luxembursko, informuje denník HOSPODÁRSKE NOVINY v článku s ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 30. januára (TASR) - Slovensku patrí druhé miesto v počte úradníkov. Viac v prepočte na počet obyvateľov má len Luxembursko, informuje denník HOSPODÁRSKE NOVINY v článku s názvom "V byrokracii sme sa dostali k špičke". Podľa údajov za rok 2013 sme ich mali v prepočte na tisíc obyvateľov až 37. V rebríčku sme predbehli takých byrokratických šampiónov, akými sú Grécko či Francúzsko. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu, ktorý zverejnila Medzinárodná organizácia práce.


"Tie tlaky na prijímanie ľudí do verejnej správy tu v súčasnosti sú," tvrdí šéf Inštitútu zamestnanosti Michal Páleník. Príliš veľa úradníkov by podľa neho nebol problém, ak by pracovali naozaj efektívne. Súčasťou článku je aj graf, ako sa na Slovensku vyvíjal počet úradníkov vo verejnej správe od roku 2008. Téme sa venujú HN na druhej strane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA a spojenci útočili v Sýrii a Iraku na ciele Islamského štátu
<< predchádzajúci článok
Vďaka nízkej cene ropy môžeme na jar čakať lacnejší plyn

V počte úradníkov sme takmer na vrchole rebríčka - diskusné fórum čitateľov