Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2020

V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanieČeská metropola sa rozhodla intenzívne vložiť do riešenia situácie pražských bezdomovcov, pre ktorých môže byť život bez domova v čase pandémie ...Zdieľať
karlov most. praha 676x380 31.3.2020  - Česká metropola sa rozhodla intenzívne vložiť do riešenia situácie pražských bezdomovcov, pre ktorých môže byť život bez domova v čase pandémie koronavírusu veľmi nebezpečný.


Ako v pondelok informovala pražská radnica, pre bezdomovcov urýchlene zháňa dočasné ubytovanie, pričom na riešenie tejto situácie chce využiť aj lacné hotely a hostely.

Cieľom je zabrániť šíreniu koronavírusu medzi bezdomovcami, keďže táto skupina momentálne ani nemá ako dodržiavať vládne bezpečnostné opatrenia, pretože nemá domov.

Do riešenia situácie je zapojených viacero inštitúcií a mimovládnych organizácií. Tie sa v tomto prípade inšpirovali projektmi pre bezdomovcov, ktoré sa už dávnejšie začali realizovať v niektorých veľkomestách, okrem iného v Londýne, Paríži či v Chicagu.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Pastora vydali zatykač, slúžil omše so stovkami veriacich a vysmieval sa z koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Služby Slovenskej pošty sú zabezpečované aj napriek výraznému poklesu zamestnancov

V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie - diskusné fórum čitateľov