Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2020

Na Pastora vydali zatykač, slúžil omše so stovkami veriacich a vysmieval sa z koronavírusuNa americkej Floride v pondelok vydali zatykač na pastora, ktorý nerešpektuje vládne ...Zdieľať
gettyimages 1091404422 676x451 31.3.2020  - Na americkej Floride v pondelok vydali zatykač na pastora, ktorý nerešpektuje vládne nariadenia na boj proti koronavírusu a naďalej celebruje omše so stovkami veriacich, na ktorých sa vysmieva z údajnej "hystérie" okolo koronavírusu.


Ako v pondelok informoval Chad Chronister, šéf polície z Hillsborough County, pastorovi Rodneymu Howardovi-Browneovi najskôr dávajú šancu, aby sa vzdal sám, a ak to nespraví, prídu ho zatknúť. Polícia by uprednostnila prvú možnosť, keďže pastor Howard-Browne má podľa Chronistera "veľký arzenál zbraní a početnú ochranku".

Stúpenec konšpiračných teórií


Rodney Howard-Browne je americkej verejnosti už dlhšie známy ako stúpenec tých najdivokejších konšpiračných teórií a podporovateľ krajnej pravice.

V tomto duchu pristupuje aj k pandémii koronavírusu, o ktorej tvrdí, že je len komplotom zo strany mocných. Jeho účelom je vraj čo najviac vystrašiť ľudí a donútiť ich neskôr k tomu, aby sa dali zaočkovať, čo ich podľa Howarda-Brownea zabije.

V mnohých iných krajinách sú na šírenie takýchto bludov paragrafy, nie však v Spojených štátoch s ich širokým poňatím slobody slova.

Koronavírus považuje za podvod


Podľa amerického portálu Right Wing Watch, ktorého autori monitorujú nebezpečné prejavy americkej konšpirátorskej scény a krajne pravicových organizácií, Howard-Browne o koronavíruse už dlhé týždne vyhlasuje, že ide o podvod, ktorý svetové vlády vymysleli už v roku 2010.

Veriacim sa to snaží dokázať okrem iného bonmotom, že on sám nepozná nikoho, kto by mal koronavírus, a tiež nepozná nikoho, kto by poznal niekoho iného, kto má toto ochorenie.

"Využijú na to Svetovú zdravotnícku organizáciu, ktorá potom príde, prevezme kontrolu nad všetkými štátmi a príde s vakcínami. Bude to ale povinná vakcinácia, ktorou môžu vyzabíjať množstvo ľudí," blúznil Howard-Browne aj túto nedeľu na omši v Tampe. "Je to o redukcii populácie, pretože na tejto planéte je vraj priveľa ľudí a s tými správnymi vakcínami sa dajú pozabíjať," cituje pastora Right Wing Watch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Pastora vydali zatykač, slúžil omše so stovkami veriacich a vysmieval sa z koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie (31. 3. 2020)
 Rodič nemusí oznamovať ukončenie ošetrovného, počet dní uvedie do čestného vyhlásenia (30. 3. 2020)
 Nie je jedno, s akým dlhom vyplávame z krízy. Analytik by prehodnotil 13. dôchodky a nákup stíhačiek (30. 3. 2020)
 Zomrel Alan Merrill, spoluautora hitu I Love Rock ‚n‘ Roll zabil koronavírus (30. 3. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku zomrel pacient pozitívne testovaný na Covid-19, Taliansko má už viac ako 100-tisíc prípadov (online) (30. 3. 2020)
 Zamestnanci vo Veľkej Británii si pre koronavírus môžu dovolenky odložiť až o dva roky (29. 3. 2020)
 Nákupná panika v obchodoch v treťom marcovom týždni ustala, výrazný prepad tržieb zaznamenali drogérie (29. 3. 2020)
 Prezident Donald Trump nedá New York do karantény, podľa neho to nebude potrebné (29. 3. 2020)
 Matovič predstavil sedem opatrení, nazvali ich „Prvá pomoc zamestnancom, firmám a SZČO“ (29. 3. 2020)
 Koronavírus: Nakazených na Slovensku je cez 300. Podnikatelia a živnostníci už vedia, ako im štát (ne)pomôže (online) (29. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus (online): Slovensko má zrejme prvú obeť ochorenia Covid-19, banky povolia odklad splátok úverov
<< predchádzajúci článok
V Prahe sa snažia nájsť riešenia na situáciu s bezdomovcami, zháňajú im ubytovanie

Na Pastora vydali zatykač, slúžil omše so stovkami veriacich a vysmieval sa z koronavírusu - diskusné fórum čitateľov