19. decembra 2008

V prípravnom zápase podľahlo Slovensko 0:1 Švajčiarsku

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v Poprade v prvom z dvoch prípravných stretnutí so Švajčiarskom 0:1 po predĺžení. Odveta sa hrá v sobotu od 17.00 h v Košiciach. Švajčiari dosiahli vo ...

POPRAD 19. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v Poprade v prvom z dvoch prípravných stretnutí so Švajčiarskom 0:1 po predĺžení. Odveta sa hrá v sobotu od 17.00 h v Košiciach. Švajčiari dosiahli vo vzájomných súbojoch so Slovenskom devätnáste víťazstvo. Po bezgólovom riadnom hracom čase rozhodol v predĺžení nepokrytý Sprunger. Výber Jána Filca na prvé víťazstvo v sezóne 2008/09 stále čaká, neuspel ani na piaty pokus. Výsledok: Slovensko - Švajčiarsko 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Gól: 62. Sprunger (Monnet). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország - Valach, M. Novák (všetci SR), 3625 divákov Na úzkom popradskom klzisku sa hral od začiatku hokej plný nasadenia a osobných súbojov. V 3. min si vytvoril tretí slovenský útok pri presilovke tlak, ale Fabušovi s Nagyom sa puk do bránky nepodarilo dotlačiť. Švajčiari boli v obrane veľmi dôrazní a Slovákom vo svojej tretine nechávali minimum priestoru. V 9. min ponúkol Cibák veľkú šancu krížnou prihrávkou Bartečkovi, ten však trafil len presúvajúceho sa Fluelera. Vďaka slovenskej nedisciplinovanosti hrali Švajčiari tri presilovky v rade, dvakrát mali v nich na ľade aj výhodu o dvoch hráčov a brankár Lašák sa musel obracať. DiPietro však trafil žŕdku a Švarný po Wirzovej strele vyťahoval puk z bránkovej čiary. Slováci opäť pohrozili v 16. min, keď pri presilovke o dvoch hráčov ostreľoval prvý útok švajčiarsku bránku a akciu zakončil tvrdým pokusom Vydarený. Potom v početnej výhode trafil Surový bočnú sieťku a v 18. min po Bicekovej akcii a prihrávke spoza bránky sa zblízka nepresadil Gron. Zápas sa hral aj naďalej v tempe a v nasadení. Švajčiari sa zamerali na pozornú defenzívu s rýchlym presunom do útoku. Slováci dobýjali obranu súpera, blízko ku gólu mal v 26. min Bicek, ktorému švajčiarski zadáci zablokovali v poslednej chvíli pred prázdnou bránkou po prihrávke od Surového hokejku. Brankár Flueler bol pozorný aj pri strelách obrancov od modrej. Lašák sa tiež musel mať na pozore, v 35. min pohrozil Plüss. Slováci v posledných minútach ešte viac pridali, využívali dravých krídelníkov a dostávali sa do príležitostí. Najskôr sa dvakrát v rýchlom slede nepresadili Bicek s Gronom, potom ani Marcel Hossa a v záverečných sekundách druhej časti hry poskakoval puk pred bránkovou čiarou po strele Maleca. V 45. min volil v rýchlom brejku na jedného obrancu namiesto prihrávky na korčuľujúceho Ružičku Radivojevič iba strelu do brankára Fluelera. Zverenci Jána Filca sa kombinačnou hrou dostávali do ďalších šancí, Hossa, Kolník, Ružička či Bartečko neuspeli. V pozore pri rýchlych švajčiarskych výpadoch musel byť aj Lašák. V záverečných dvoch minútach hrali Švajčiari presilovku, Slováci sa však ubránili a duel sa prehupol do predĺženia. V 62. min poslal zľava Monnet puk nepokrytému Sprungerovi, ktorý nemal problém rozhodnúť o víťazstve. SITA