20. júna 2009

V Púchove Svitko tretí

Slovenský reprezentant Štefan Svitko obsadil v sobotňajších pretekoch 5. kola osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v ednuro jednotlivcov v Púchove v triede E3 výborné 3. miesto. V Púchove sa postavilo ...

PÚCHOV 20. júna (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Štefan Svitko obsadil v sobotňajších pretekoch 5. kola osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v ednuro jednotlivcov v Púchove v triede E3 výborné 3. miesto. V Púchove sa postavilo na štart viac ako osemdesiat pretekárov. Už v piatok absolvovali jazdci KTM extrém test, ktorý sa im započítaval do výsledkov prvého dňa. V sobotu na jazdcov čakal 65 km dlhý okruh a tri testy, enduro, cross i extrém, pričom jazdci strávili na motorke viac ako šesť hodín. Počasie k nim nebolo príliš prívetivé, keď od rána neustále pršalo, čo sa prejavilo aj na trati. Tá bolo čoraz náročnejšia a dala každému poriadne zabrať. V štartovom poli nechýbali ani slovenskí pretekári, z ktorých sa najlepšie darilo Štefanovi Svitkovi. V triede E3 sa od úvodu držal v prvej päťke a pred posledným extrém testom bol štvrtý za Nemcom Kehrom. Strácal na neho desať sekúnd, ktoré v poslednom extrém teste dokázal stiahnuť a celkovom poradí ho preskočil. Dosiahol jeden z najlepších výsledkov slovenských jazdcov v rámci MS, keď za sebou nechal aj majstra sveta Španiela Ivana Cervantesa. „S niečom takým som pred podujatím nerátal, preto je to pre mňa malé prekvapenie. Piate miesto v triede po extrém teste som nerátal, lebo jednu minútu dokáže každý jazdec podržať plyn, ale sedemminútový test už má niečo viac do seba a ukázala sa kvalita jazdca. Som spokojný s umiestnením, ktoré má isto väčšiu hodnotu ako výsledky dosiahnuté na predchádzajúcich súťažiach,“ povedal v cieli Štefan Svitko.

Na siedmej priečke v rovnakej triede skončil Zlatko Novosád. Z víťazstva sa tešil Francúz Christophe Nambotin, druhý skončil Fín Samuli Aro. V E1 vyhral Fín Mika Ahola, druhý bol Francúz Antoine Meo a tretí Talian Simone Albergoni. Záverečný extrém test odsunul na druhú priečku v triede E1 Poliaka Bartosza Obluckého Francúz Johnny Aubert, ktorý sa stal aj absolútnym víťazom prvého dňa piateho podujatia MS. V juniorskej kategórii sa predstavilo šesť slovenských jazdcov, avšak nie všetci sa dokázali vysporiadať s náročnými podmienkami na trati. Postupne piati Brečka, B. Haviar, M. Haviar, Giertl a Ševela odstúpili a do cieľa prišiel na trinástom mieste z 32 štartujúcich juniorov iba Peter Karumník.

Výsledky GP IRC SLOVAKIA v Púchove - 5. podujatie MS v enduro:

E1: 1. Mika Ahola (Fín.) 42:50,83, 2. Antoine Meo (Fran.) 43:16,41, 3. Simone Albergoni (Tal.) 43:16,49.

E2: 1. Johnny Aubert (Fran.) 41:33,14, 2. Bartosz Oblucki (Pol.) 41:43,15, 3. Joakimn Ljungren (Šved.) 42:39,26.

E3: 1. Christphe Nambotian (Fran.) 42:00,11, 2. Samuli Aro (Fin.) 43:07,22, 3. Štefan Svitko (SR) 44:10,40,....7. Zlatko Novosád (SR) 48:30,04

Juniori: 1. Jeremy Joly (Fran.) 45:38,81, 2. Oriol Mena (Špan.) 46:18,93. 3. Benoit Fortunato (Fran.) 51:19,3+,...14. Peter Karumník (SR) 1:12:06,69