Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. decembra 2006

V rámci Dobrého Anjela vyzbierali viac ako miliónCelková vyzbieraná suma v rámci Dobrého Anjela už prekročila milión korún. Počet Dobrých Anjelov ako aj príspevkov od nich každý mesiac rastie a do projektu sa podarilo zapojiť onkológov na ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. decembra (WEBNOVINY) - Celková vyzbieraná suma v rámci Dobrého Anjela už prekročila milión korún. Počet Dobrých Anjelov ako aj príspevkov od nich každý mesiac rastie a do projektu sa podarilo zapojiť onkológov na celom Slovensku. Napriek tomu mnohí ľudia ešte stále neveria, že projekt jeho autori robia s čistým srdcom, ešte stále pochybujú, že systém skutočne funguje tak, ako to popisujú. Ako povedal jeden zo zakladateľov organizácie Andrej Kiska, tam asi nepomôže nič iné, len poctivá práca a veria, že každý, kto do systému vstúpil, už vie, že je to jasný a transparentný projekt. Tiež ich trápi úroveň zdravotníctva a starostlivosť štátu o pacienta. Podľa Kisku majú po každej návšteve onkologických centier, špeciálne detských, strašne smutný pocit.

Celkový počet zaregistrovaných Dobrých Anjelov je 3 381 a celkový počet príspevkov 3 049 v priemernej výške 345 korún. V systéme evidujú 189 rodín s onkologickým ochorením. S organizáciou spolupracuje 51 onkológov. Jednej rodine za jeden mesiac priemerne poskytnú 2 870 korún.

Ako informoval Kiska, v ďalšom roku plánujú rozvoj projektu Dobrý Anjel tak, aby sa ľudia mohli zapojiť do projektu aj inou formou ako priamou finančnou podporou a tiež zapojenie aj podnikateľských subjektov do nášho projektu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja šťastlivci si rozdelili 30 miliónovú prémiu
<< predchádzajúci článok
Malackého primátora potešil vysoký záujem o oslavy