Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2019

V Rimavskej Sobote sa vyskytla enterovírusová vezikulárna stomatitídaOdborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota zaevidovali vo svojom spádovom území epidemický výskyt siedmich ochorení s ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Rimavská Sobota 18. októbra (TASR) – Odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota zaevidovali vo svojom spádovom území epidemický výskyt siedmich ochorení s diagnózou B08.4, ktorou je označovaná enterovírusová vezikulárna stomatitída s exantémom. Informovala o tom hovorkyňa banskobystrického RÚVZ Mária Tolnayová.


„Toto nákazlivé vírusové ochorenie je pozorované hlavne u malých detí. Aj v tomto prípade ide o deti vekovej skupiny jeden až štyri roky, ktoré mali teplotu 39 stupňov Celzia, pľuzgiere a vyrážky v oblasti úst, v ústnej dutine, na dlaniach a chodidlách nôh,“ uviedla Tolnayová.

Dodala, že v kolektívnom zariadení materskej školy boli nariadené protiepidemické opatrenia, vrátane ohniskovej dezinfekcie a zákazu hromadných podujatí.

Toto ochorenie je ľudovo nazývané aj „ruka, ústa, noha”. Podľa odborníkov sa vyskytuje počas jari, koncom leta či na jeseň.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký prezident udelil teológovi Halíkovi štátne vyznamenanie
<< predchádzajúci článok
Pochod Za slušné Slovensko podporili v mestách tisíce ľudí

V Rimavskej Sobote sa vyskytla enterovírusová vezikulárna stomatitída - diskusné fórum čitateľov