Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. novembra 2022

V Ružomberku spoznali najlepšie slovenské tanečné páry za tento rokV rámci súťaže Ružomberok Open 2022 odovzdali aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári.Zdieľať
V Ružomberku spoznali najlepšie slovenské tanečné páry za tento rok

Najlepšie tanečné páry na Slovensku za tento rok v štandardných aj latinskoamerických tancoch sa cez víkend predstavili v športovej hale Koniareň v Ružomberku. Uskutočnila sa tam súťaž Ružomberok Open 2022 - Superpohár. Víťazom v latinskoamerických tancoch je dvojica Shon Burshteyn a Ágnes Zakar, v štandardných tancoch si prvé miesto odniesla dvojica Dušan Gruľa a Giada Cragnolini.


Súčasťou podujatia bolo aj siedme kolo slovenského pohára a pohár primátora mesta Ružomberok. Počas soboty (26. 11.) sa v desiatich tanečných kategóriách predstavilo vyše 230 tanečníkov. Diváci videli tancovať deti, juniorov i dospelých. Okrem tanečníkov do Ružomberka podľa Buznu zavítalo okolo 1500 návštevníkov z celého Slovenska.

Superpohár vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku a prvýkrát v histórii sa uskutočnil na Slovensku. "Keďže ide o nový formát súťaže, verejnosť mohla napríklad vidieť tancovať páry v dvoch sólo tancoch a v troch tancovali spoločne. Po každom tanci videli páry a diváci absolútne hodnotenie," vysvetlil usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

V rámci súťaže Ružomberok Open 2022 odovzdali aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári. Tanečné páry počas galaprogramu hudobne sprevádzal ružomberský orchester RK Jazz Band. Súčasťou programu bola aj oslava 65. výročia založenia tanečného športu na Slovensku a uvedenie viacerých tanečných osobností do Siene slávy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Literárny fond ocenil osobnosti divadla, rozhlasu a zábavného umenia
<< predchádzajúci článok
Dua Lipa získala albánske občianstvo