Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. júla 2022

V SND prebehne avizovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu


Tagy: Divadlo PR

Od 1. augusta bude v Slovenskom národnom divadle prebiehať kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Pôjde o kontrolu hospodárenia SND, ktorú si vyžiadali poslanci Výboru NR SR pre kultúru a ...Zdieľať
nb snd 676x474 29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Od 1. augusta bude v Slovenskom národnom divadle prebiehať kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Pôjde o kontrolu hospodárenia SND, ktorú si vyžiadali poslanci Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Vedenie SND kontrolu privítalo.


Kontrolóri Najvyššieho kontrolného úradu budú v SND skúmať hospodárenie Slovenského národného divadla za roky 2019, 2020 a 2021.

SND malo počas avizovaného skúmaného obdobia troch riaditeľov. V roku 2019 ho viedol Vladimír Antala, ktorý bol do funkcie generálneho riaditeľa priamo vymenovaný. Od januára 2020 Slovenskému národnému divadlu šéfoval poverený generálny riaditeľ Peter Kováč, ktorý bol súčasne šéfom Činohry SND.

V roku 2021 sa generálnym riaditeľom SND stal Matej Drlička, ktorého do tejto funkcie vybrala odborná porota vo výberovom konaní a ktorý vedie divadlo aj v súčasnosti.

Kontrola NKÚ v SND prebehne na žiadosť poslancov parlamentného Výboru pre kultúru a médiá, ktorí si ju vyžiadali v máji tohto roka. Urobili tak po tom, čo sa vedenie SND rozhodlo znížiť počet interných sólistov Opery SND.

"Ako štátna inštitúcia sme si plne vedomí toho, že podliehame kontrole. Aj preto avizovanú kontrolu NKÚ na pôde SND vítame a sme pripravení vyjsť kontrolórom v ústrety v maximálnej možnej miere," hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - V SND prebehne avizovaná kontrola Najvyššieho kontrolného úradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Divadlo PR
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uprising 2022:Návštevníci sa môžu tešiť na troch držiteľov cien Grammy
<< predchádzajúci článok
Najväčší metalový koncert tohto roka sa blíži, Slipknot to v Bratislave rozbalí už o pár dní