03. mája 2007

V španielskom finále Pohára UEFA Espanyol a FC Sevilla

Vo výlučne španielskom finále Pohára UEFA sa v stredu 16. mája v glasgowskému Hampden Parku stretnú Espanyol Barcelona a FC Sevila. Rozhodli o tom štvrtkové odvetné stretnutia semifinále v poradí ...

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) - Vo výlučne španielskom finále Pohára UEFA sa v stredu 16. mája v glasgowskému Hampden Parku stretnú Espanyol Barcelona a FC Sevila. Rozhodli o tom štvrtkové odvetné stretnutia semifinále v poradí druhej európskej klubovej súťaže.

Barcelončania, ktorí sú premožiteľom Artmedia Bratislava z 1. kola Pohára UEFA, vykročili za postupov v súboji s Werderom Brémy už v prvom semifinálovom stretnutí, keď na domácej pôde vyhrali nad favoritom vysoko 3:0. Nemci síce už v 4. min odvetného súboja otvorili skóre stretnutia po chybe súperovho brankára a góle Almeidu, ale už po necelých dvadsiatich minútach hry boli bez svoje najväčšej hviezdy kanoniera Kloseho. Nemecký reprezentant sa po dvoch fauloch porúčal a Španieli začali postupne získavať prevahu. V 50. min najskôr vyrovnal Coro a keď o desať minút neskôr skóroval Lacruz o postupujúcom bolo definitívne rozhodnuté.
V druhom, čisto španielskom semifinále, si FC Sevilla poradila na domácom trávniku s Osasunou Pamplona 2:0, čo po najtesnejšej prehre 0:1 na ihrisku súpera znamenalo postup Sevillčanov. Domáci začali tlakom čoho výsledkom bol gól Luisa Fabiana, ktorý skóroval necelých desať minút pre prestávkou. Po šanci Pamplony v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky však opäť udrelo na opačnej strane. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 53. min Renato a dal domácim postupové vedenie. Hostia sa k zvratu už nedopracovali, keď Sevilla kontrolovala priebeh zápasu až do jeho záverečných sekúnd.
Futbalisti FC Sevilla sa môžu stať len druhým tímom v histórii, ktorý obháji prvenstvo v Pohári UEFA. Predtým sa to podarilo oveľa slávnejšiemu španielskemu mužstvu - Realu Madrid, ktoré triumfovalo v rokoch 1985 a 1986.