Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. januára 2009

V stredisku Park snow je menej MaďarovV lyžiarskom stredisku Park snow Donovaly majú počas tejto sezóny v porovnaní s minulosťou oveľa menej lyžiarov z Maďarska. Kým v minulosti tvorili s vyše 50-percentným podielom gro klientely ...Zdieľať
BANSKÁ BYSTRICA 16. januára (WEBNOVINY) - V lyžiarskom stredisku Park snow Donovaly majú počas tejto sezóny v porovnaní s minulosťou oveľa menej lyžiarov z Maďarska. Kým v minulosti tvorili s vyše 50-percentným podielom gro klientely tohto strediska, teraz tvoria len necelých 10 percent návštevníkov. Informoval o tom PR manažér strediska Roman Štaffen s tým, že zhruba 40 percent klientov strediska tvoria Slováci, okolo 30 percent Poliaci a 20 percent Česi.


Podľa Sone Jelínkovej zo zahraničného zastúpenia Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) môže byť za poklesom návštevnosti z Maďarska zlá ekonomická situácia, pri ktorej rodiny obmedzujú v prvom rade cestovanie. „Očakávali sme po minulom roku ďalší nárast podielu turistov z Maďarska na Slovensku, no finančná kríza prílev Maďarov do našej krajiny zastavila,“ uviedla Jelínková.

Podľa riaditeľa Parku snow Donovaly Branislava Veľkého sú však za menším záujmom Maďarov o cestovanie na Slovensko aj zhoršené medzištátne slovensko-maďarské vzťahy. „Jedným z hlavných dôvodov je aj politická situácia. Podobné skúsenosti sme mali, keď bol konflikt medzi Slovenskom a Maďarskom pre Gabčíkovo, vtedy nám tiež prišlo podstatne menej Maďarov. Našťastie však tento rok prišli turisti z iných krajín. Hlavne Poliaci a domáci lyžiari,“ uviedol Veľký.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muža s prestrelenou hlavou zrazil vlak
<< predchádzajúci článok
Primátor Celler v Trenčíne uvažoval o zrušení mestskej polície

V stredisku Park snow je menej Maďarov - diskusné fórum čitateľov

ceny16.1. 17:12:01