19. marca 2010

V super-G striebro Krakovi, bronz Harausovi

Slovenskí zrakovo postihnutí lyžiari si v pretekoch v super-G na jubilejných X. zimných paralympijských hrách v kanadskom Vancouveri vybojovali dve medaily. Jakub ...

Jakub Krako

CREEKSIDE 19. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí zrakovo postihnutí lyžiari si v pretekoch v super-G na jubilejných X. zimných paralympijských hrách v kanadskom Vancouveri vybojovali dve medaily. Jakub Krako s navádzačom Jurajom Mederom skončili druhí, Miroslav Haraus s Martinom Makovníkom tretí. Kraka od tretej zlatej medaily na tejto paralympiáde delilo na náročnej zamrznutej trati 16 stotín sekundy. Na najvyšší stupienok sa postaví francúzsky reprezentant Nicolas Berejny s navádzačkou Sophie Trocovou.

Veľmi dobre si v pretekoch počínali aj ďalší slovenskí zrakovo postihnutí muži. Radomír Dudáš s navádzačom Marošom Hudíkom skončili ôsmi, Norbert Holík s Ľubošom Bošeľom uzatvárali elitnú desiatku a Michala Beladiča s Martinom Pavlákom klasifikovali na 12. pozícii.

Výsledky:
super-G - zrakovo postihnutí muži: 1. Nicolas Berejny /navádzačka Sophie Trocová (Fr.) 1:21,55, 2. Jakub Krako / Juraj Medera +0,16, 3. Miroslav Haraus / Martin Makovník +1,20, ... 8. Radomír Dudáš / Maroš Hudík +4,21, 10. Norbert Holík / Ľuboš Bošeľa +6,72, 12. Michal Beladič / Martin Pavlák (všetci SR) +6,91