Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. apríla 2007

V súťaži Miss Universe 2007 zvíťazili tri blondínky.V súťaži Miss Universe Slovenskej republiky 2007 zvíťazili tri blondínky. Zvolila ich desaťčlenná porota na čele so Silviou Lakatošovou. O "misskách" rozhodoval aj umelecký fotograf Martin Fridner ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - V súťaži Miss Universe Slovenskej republiky 2007 zvíťazili tri blondínky. Zvolila ich desaťčlenná porota na čele so Silviou Lakatošovou. O "misskách" rozhodoval aj umelecký fotograf Martin Fridner a český módny návrhár Josef Klír. Miss Universe SR, Bratislavčanka Lucia Senášiová, si odniesla tiež titul Miss silueta za takmer ideálne miery 90-61-90, Miss Mary Kay a Miss Vinea, vďaka ktorému získala honorovanú zmluvu v hodnote pol milióna slovenských korún. Nová kráľovná krásy žije deväť rokov v zahraničí, kde pracuje ako modelka. I napriek profesionálnej kariére sa na pódiu dva razy pokĺzla. Hneď si pomyslela, že sa jej šance na úspech zmenšili. "Keď som ale zistila, že mi udelili jeden titul, tak som sa snažila bojovať aj naďalej," povedala novo zvolená Miss Universe. Veľmi ju potešil tiež titul Miss siluet, z ktorého bola veľmi očarená. "Celý čas nás kontrolovali a myslím si, že som jedla najviac zo všetkých," dodala. Počas súťaže získala veľa nových skúseností, ale aj strach a trému. Medzi finalistkami si však našla výbornú kamarátku Katarínu Vargovičovú, s ktorou bývala na izbe. "Je veľmi milý človek a podľa mňa je najlepšia, mala som ju ako tip," prezradila o svojej súperke Senášiová. V najbližšom období sa bude musieť svedomito pripravovať na svetové finále Miss Universe. O jedinečný titul bude v Mexiku bojovať 28. mája deväťdesiat krások z celého sveta.

Riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová je spokojná s víťazkou, ktorú si zvolila porota i národ. To, že sú všetky blondínky, je vraj náhoda. "Barborka je nádherné dievča, som veľmi rada, že sa umiestnila na druhom mieste a že si ju národ zvolil ako miss sympatia, pretože sa mi tým potvrdilo, že Lúčnica je stále veľmi obľúbeným súborom," uviedla Lakatošová ako bývalá členka Lúčnice. Dvadsaťročná "lúčničiarka" Barbora Palovičová sa stala prvou vicemiss. Získala si však sympatie divákov, od ktorých si vyslúžila titul Miss tip. Druhá blondína, Iveta Riečanová, obsadila tretiu priečku. Obe pochádzajú z Banskej Bystrice.

Počas večera slávnostne vyhlásili aj víťazku v kategórii Miss média, za ktorú si novinári vybrali Slovenku s kazašskými koreňmi 19-ročnú Elvíru Zelienkovú z Novej Vsi nad Žitavou. Užívatelia internetu volili Miss foto, ktorou sa stala 22-ročná Seničanka Alexandra Kotvanová.

Dvanásť finalistiek sa predviedlo vo voľnej disciplíne, kde dominovali latinsko-americké tance. Slovenskú krv v sebe nezaprela východniarka Denisa Gumanová a Banskobystričanka Barbora Palovičová, ktoré vo voľnej disciplíne predviedli ľudové tance. "Missky" absolvovali aj tradičnú promenádu vo večerných šatách z dielne porotcu Josefa Klíra. Nechýbala ani promenáda v plavkách. Prevažne ženskú spoločnosť spestrili moderátori Michal Hudák a Vlado Voštinár spoločne s hudobnými hosťami Robom Grigorovom, Petrom Mukom a Mekym Žbirkom. Súťažný večer otvoril slovenský ľudový súbor svetového mena Lúčnica.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V pondelok sa maturuje z francúzštiny a taliančiny
<< predchádzajúci článok
Titul Miss Universe získala Bratislavčanka

V súťaži Miss Universe 2007 zvíťazili tri blondínky. - diskusné fórum čitateľov

Zvlastne veci sa deju...4.4. 16:51:27