Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2010

V tábore sa stretnú deti z detských domovovSúrodenci, ktorí žijú vo vzdialených detských domovoch, sa stretnú v letnom tábore, ktorý bude od pondelka do 1. augusta v bratislavskej mestskej časti Záhorská ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Súrodenci, ktorí žijú vo vzdialených detských domovoch, sa stretnú v letnom tábore, ktorý bude od pondelka do 1. augusta v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica. Pre súrodencov z celého Slovenska, ktorí nemajú možnosť vyrastať spolu, je tábor jednou z mála príležitostí na stretnutie. Ďalší tábor bude od 9. do 14. augusta v Nemeckej.

"Táborov sa zúčastňujú deti z detských domovov, ktoré nemajú počas leta kam ísť – nemôžu stráviť leto u svojich biologických rodičov či u príbuzných a nemajú ani priateľskú rodinu, u ktorej by prežili prázdniny. Na našich táboroch im leto spríjemnia ľudia, ku ktorým majú blízko - dobrovoľníci -anjeli, ktorí ich v detských domovoch navštevujú počas celého roka,“ informovala manažérka Úsmevu ako dar Mária Periová.

Osobitnou skupinou sú náhradné a profesionálne rodiny. Tábory pre nich Úsmev ako dar organizuje v Piešťanoch, Bratislave, vo Vysokých Tatrách, v Drienici a v Kopytovskej doline neďaleko Prešova. Jeden z takýchto táborov sa už tradične koná v obci Látky pri Banskej Bystrici od 2. do 7. augusta. "Program je zameraný na získanie rodičovských zručností pri riešení výchovných problémov detí v rodinách. Súčasťou pobytu sú individuálne aj spoločné konzultácie s odborníkmi,“ vysvetlila psychologička a spolupracovníčka Úsmevu ako dar Eva Bendíková, ktorá tábor vedie.

Spoločnosť Úsmev ako dar organizuje letné tábory a výlety pre deti z detských domovov už viac ako 20 rokov, v súčasnosti sa snažia organizovať aj tábory pre deti z profesionálnych a náhradných rodín. Ich cieľom je predovšetkým umožniť rodičom oddych a dať im priestor podeliť sa o skúsenosti s inými rodičmi a najmä s odborníkmi. Na táboroch sa organizátori snažia deťom ukázať možnosti vhodného využitia voľného času, podporiť ich záujmy, ale aj podporiť rozvoj ich sebavedomia a základných komunikačných a sociálnych zručností. Tento rok by sa na nich malo zúčastniť takmer 700 detí z domovoch a náhradných rodín.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenským seniorom zubné protézy veľmi nesedia
<< predchádzajúci článok
ŽILINA: Vyššie cestovné budú platiť aj seniori

V tábore sa stretnú deti z detských domovov - diskusné fórum čitateľov