14. marca 2014

V tímovej súťaži SP triumfovali domáci Švajčiari

Triumfom domácich Švajčiarov sa skončila tímová súťaž vo finále Svetového pohára alpských lyžiarov v Lenzerheide. Kvarteto Denise Feierabendová, Wendy Holenderová, Luca ...

Lyžiar Luca Aerni Foto: TASR/AP
Lenzerheide 14. marca (TASR) - Triumfom domácich Švajčiarov sa skončila tímová súťaž vo finále Svetového pohára alpských lyžiarov v Lenzerheide. Kvarteto Denise Feierabendová, Wendy Holenderová, Luca Aerni a Reto Schmidiger si vo finále poradilo so štvoricou USA.

Pri nerozhodnom skóre 2:2 po štyroch "paralelkách" rozhodol v prospech Helvétov o 14 stotín lepší výsledný čas. Američanom nepomohla ani skvelá jazda olympijskej víťazky v slalome a dvojnásobnej držiteľky malého glóbusu Mikaely Schiffrinovej. Tretí skončili úradujúci majstri sveta z Rakúska, ktorí v malom finále s prehľadom zdolali Talianov.