![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 3.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Hubert
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
24. júla 2015
V USA strielal v kine 58-ročný muž, zabil dvoch ľudí, potom seba
Policajná páska obkolesuje kino, kde sa vo štvrtok, 23. júla strielalo
Zdieľať
Policajná páska obkolesuje kino, kde sa vo štvrtok, 23. júla strielalo Foto: TASR/APK streľbe došlo v meste Lafayette. V kine bolo v tom čase približne 100 ľudí. Polícia totožnosť útočníka, ktorý sa po čine zastrelil, nezverejnila.
Svedkyňa incidentu Katie Domingueová uviedla, že útočníkom bol starší beloch. Počas filmu sa postavil a začal strieľať. "Nič nehovoril," dodala.
V Lafayette žije približne 120.000 ľudí, nachádza sa zhruba 90 kilometrov juhozápadne od Baton Rouge, hlavného mesta štátu Louisiana.
K streľbe došlo tri roky po tom, čo James Holmes počas nočnej premiéry nového filmu o Batmanovi zastrelil v kine v meste Aurora v štáte Colorado 12 ľudí a 70 zranil. Minulý týždeň ho porota uznala za vinného.
Holmes (27) sa k streľbe z 20. júla 2012 priznal, ale vo všetkých 166 bodoch obžaloby týkajúcich sa vraždy, pokusu o vraždu a použitia zbraní a výbušnín sa vyhlásil za nevinného z dôvodu "nepríčetnosti". Obžaloba preňho požaduje trest smrti.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
