08. októbra 2010

V úvode NHL hviezdili Hossa a Kopecký

V piatich štvrtkových zápasoch, ktorými sa začal 93. ročník zámorskej hokejovej NHL, sa predstavilo trio slovenských hokejistov. Výborný vstup do sezóny sa podaril obom Slovákom v ...

hossa  kopecky Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. októbra (WEBNOVINY) - V piatich štvrtkových zápasoch, ktorými sa začal 93. ročník zámorskej hokejovej NHL, sa predstavilo trio slovenských hokejistov. Výborný vstup do sezóny sa podaril obom Slovákom v drese obhajcu Stanleyho pohára klubu Chicago Blackhawks. Marián Hossa na ľade Colorada už v 5. min prihrával v presilovke Bickellovi na úvodný gól stretnutia. "Lavíny" však otočili v druhej tretine stav stretnutia a v 34. min po góle Paula Šťastného už viedli 3:1. Vtedy do útoku opäť zavelil Marián Hossa a v 39. min po prihrávke Tomáša Kopeckého znížil na 2:3. "Jastrabom" sa podarilo dokonca vyrovnať v 51. min, keď na presilovkový gól Sharpovi opäť prihrával Kopecký. Dva body pre Colorado však v predĺžení vybojoval svojim druhým gólom Paul Šťastný, ktorý sa stal aj prvou hviezdou stretnutia. Poctu tretej hviezdy zápasu priznali Mariánovi Hossovi, ktorý na ľade strávil 21:33 min, pripísal si jeden plusový bod a na Andersona vyslal tri strely. Kopecký odohral 19:37 min, získal rovnako jeden plusový bod a strelecky bol ešte aktívnejší ako jeho krajan Hossa, keď na bránku Colorada vystrelil päťkrát. Na rozdiel od dvojice chicagských útočníkov sa obranca Andrej Meszároš do kanadského bodovania nezapísal, no jeho Philladelphia dokázal vybojovať cenné víťazstvo 3:2 na ľade šampióna spred dvoch rokov Pittsburghu Penguins. Meszároš strávil na ľade 17:19 min, na Fleuryho vyslal jednu strelu a v poslednej tretine inkasoval dvojminútový trest za hrubosť. Paradoxne počas Meszárošovho vylúčenia strelili jeho spoluhráč Claude Giroux v novej pittsburghskej aréne Consol Energy Center víťazný gól stretnutia.

Výsledky štvrtkových zápasov 93. ročníka zámorskej hokejovej NHL:

Minnesota - Carolina 3:4 (1:1, 1:3, 1:0) - hralo sa vo fínskych Helsinkách
Toronto - Montreal 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Pittsburgh - Philadelphia 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Edmonton - Calgary 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Colorado - Chicago 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) - Marián Hossa 1+1, Tomáš Kopecký (obaja Chicago) 0+2