Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2019

V záhrade Milosrdných bratov v Bratislave pokračujú komorné koncerty



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Slovak art agency
Bratislava 10. júla (TASR) – Po vlaňajšej úspešnej premiére Koncertov v záhrade Milosrdných bratov je tento cyklus v tohtoročnom programe 44. Kultúrneho leta a hradných slávnosti v Bratislave.


V piatok 12. júla vlastnú tvorbu zahrá a zaspieva folkový hudobník Peter Janků. Neskôr, a tiež o 20.30 h, sa so starou hudbou predstaví súbor Solamente Naturali (9. 8.) a s duchovnou hudbou chrámový zbor bratislavského jezuitského kostola Chorus Salvatoris (23. 8.).

"Koncerty v tomto prostredí majú históriu i atmosféru. Začínali ako charitatívny projekt na podporu obnovy organu v kostole. Letný cyklus má pripomenúť krásnu barokovú záhradu v celom komplexe vystúpeniami sólistu Petra Janků a zborov s historickou hudbou. Je to vzácne miesto a koncerty majú dobrú vnútornú energiu. Verím, že bude aj tretí ročník a uvažujeme i o jeho vianočnej podobe," uviedol pre TASR riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Vladimír Grežo.

Verejnosti sa tak opäť otvorí priestor Rajskej záhrady, ktorá je v centre Bratislavy ukrytá za múrmi nemocnice a kláštora Milosrdných bratov. Je zónou oddychu pre pacientov nemocnice a ich príbuzných. Koncerty si v otvorených oknách užívajú aj pacienti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Reakcie politikov na oslobodenie S. Mizíka
<< predchádzajúci článok
A. Merkelová dostala už tretiu triašku za necelý mesiac

V záhrade Milosrdných bratov v Bratislave pokračujú komorné koncerty - diskusné fórum čitateľov