02. januára 2007

V zámorí tri asistencie Mariána Hossu

V pondelňajších stretnutiach 89. ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL sa bodovo presadilo kvarteto slovenských hokejistov, keď Marián Hossa asistoval trikrát, Marek Svatoš dvakrát, Ladislav Nagy ...

NEW YORK 2. januára (WEBNOVINY) - V pondelňajších stretnutiach 89. ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL sa bodovo presadilo kvarteto slovenských hokejistov, keď Marián Hossa asistoval trikrát, Marek Svatoš dvakrát, Ladislav Nagy raz a Zdeno Chára strelil jediný gól Bostonu. Najproduktívnejší slovenský hokejista v zámorskej profilige Marián Hossa mal prsty v každom z troch gólov Atlanty pri výhre 3:2 po predĺžení na ľade Ottawy. Starší z bratov Hossovcov asistoval pri góle Iľju Kovaľčuka a dvoch presných zásahoch Viačeslava Kozlova, ten druhý padol v druhej minúte predĺženia. Hossa, ktorý v priebehu budúceho týždňa oslávi 27 rokov, zaznamenal dva z troch presných prihrávok v presilovej hre a na svojom konte má z celkového počtu 55 kanadských bodov až 27 v početnej výhode svojho tímu. "Pri presilovkovom góle Kovaľčuka sme sa snažili pripraviť mu priestor na strelu z prvej, pretože vtedy páli ako z kanóna. Pri druhom našom góle som chcel vystreliť po ľade a vyrazený puk doklepol Kozlov za chrbát gólmana. V predĺžení som videl Slávu na červenej čiare, skúsil som prihrávku od mantinelu a zvyšok už bol na ňom," povedal slovenský reprezentant. Na výhre Atlanty má okrem ofenzívnych chúťok Hossu s Kozlovom zásluhu aj gólman Kari Lehtonen, ktorý zneškodnil 33 striel "senátorov". Pri výhre Colorada na ľade Nashvillu 5:3 si dve asistencie pripísal Marek Svatoš, ktorý tak viac ako jeden bod v zápase získal po viac ako mesačnej pauze. V bránke "lavín" stál opäť slovenský gólman Peter Budaj a aj zásluhou jeho 26 úspešných zásahov bodoval jeho tím na horúcej nashvillskej pôde. "Budaj chytal dobre. Podržal nás a aj jemu patrí zásluha na výhre," nešetril chválou po zápase obranca Colorada John Michael Liles. Zdeno Chára svojím siedmym gólom sezóny síce otvoril strelecký účet duelu Toronto - Boston, "medveďom" sa však bodovať nepodarilo, keď prehrali 1:5. Pri úvodnom góle zápasu Washington - Phoenix (2:3) asistoval na gól Owena Nolana košický odchovanec Ladislav Nagy, ktorý je lídrom tímu v kanadskom bodovaní s 29 bodmi. Na domácom ľade nezaváhalo ani Buffalo, ktoré si po výhre 3:1 nad NY Islanders stále drží pozíciu najlepšieho tímu Východnej konferencie so sedembodovým náskokom pred Atlantou.

Sumáre - pondelok:

Washington - Phoenix 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Pothier (Ovečkin, Pettinger), 32. Sutherby (Klepiš) - 3. Nolan (Perreault, NAGY), 17. Ballard (Nolan, Perreault), 20. Doan (Roche, Z. Michálek). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:27. Brankári: Kölzig - Tellqvist. Diváci: 12 579.

Nashville - Colorado 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 20. Arnott (Suter, J. P. Dumont), 33. Radulov (J. P. Dumont, Timonen), 58. Arnott (Kariya, Timonen) - 8. Wolski (Sakic, SVATOŠ), 23. Hejduk (SVATOŠ, Arnason), 26. Brunette (Paul Šťastný, Liles), 27. Vaananen (Sakic), 60. Wolski (Sakic, B. Clark). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:35. Brankári: Mason - BUDAJ. Diváci: 15 878.

Ottawa - Atlanta 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 21. Alfredsson (Heatley, Eaves), 57. Preissing (Schaefer, McAmmond) - 25. Kovaľčuk (Havelid, MARIÁN HOSSA), 32. Viačeslav Kozlov (MARIÁN HOSSA, Hnidy), 62. Viačeslav Kozlov (MARIÁN HOSSA). Vylúčení:

4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:29. Brankári: Emery - K. Lehtonen. Diváci: 19 707.

Buffalo - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Gaustad (B. Campbell, Afinogenov), 32. Afinogenov (D. Roy, Vanek), 60. Hecht (Pominville, Drury) - 49. Jason Blake (Asham, Campoli). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:30. Brankári: R. Miller - DiPietro. Diváci: 18 690.

Toronto - Boston 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Sundin (McCabe, Pohl), 13. Gill (Devereaux, Kilger), 33. Newbury (Belak, Ondrus), 42. Sundin (O´Neill), 46. O´Neill (Sundin, McCabe) - 5. CHÁRA (Sturm, Savard). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:28. Brankári: Raycroft - T. Thomas. Diváci: 19 359.