Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2021

Väčšina odvetví zaznamenala v júli pokles zamestnanosti, výrazne sa darilo len dvomZamestnanosť sa v júli 2021 medziročne zvýšila najviac v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 6,4 %. Zvýšila sa aj v ďalších ...Zdieľať
thinkstockphotos 177853320 676x450 13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnanosť sa v júli 2021 medziročne zvýšila najviac v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 6,4 %. Zvýšila sa aj v ďalších odvetviach, rasty však boli len do 1 %. Ako v pondelok informoval Štatistický úrad SR (ŠÚ), väčšina odvetví zaznamenala pokles zamestnanosti.


Zamestnanosť v predaji a oprave motorových vozidiel vzrástla o 0,5 %, vo vybraných trhových službách o 0,4 % a v priemysle o 0,2 %."

Najviac sa znížila v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev - o 4,6 %. Klesla aj vo veľkoobchode - o 3,5 %, maloobchode a ubytovaní zhodne o 2,9 %, stavebníctve o 2,2 % a v doprave a skladovaní o 0,6 %," uviedli štatistici.

V priemere za sedem mesiacov tohto roku v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 vzrástla zamestnanosť len v informačných a komunikačných činnostiach o 2,8 % a vo vybraných trhových službách o 0,5 %.

Klesla v ubytovaní o 15,3 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 9,6 %, stavebníctve o 6,1 %, veľkoobchode o 5,4 %, maloobchode o 3,9 %, priemysle o 3,1 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 2,5 % a v doprave a skladovaní o 2,4 %.


Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina odvetví zaznamenala v júli pokles zamestnanosti, výrazne sa darilo len dvom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zariadenia sociálnych služieb dostanú nové zásoby ochranných pomôcok, doraziť by mali už o pár dní
<< predchádzajúci článok
Stretnutie s pápežom v Prešove komplikujú problémy so vstupenkami. Veriaci musia poslať COVID pass

Väčšina odvetví zaznamenala v júli pokles zamestnanosti, výrazne sa darilo len dvom - diskusné fórum čitateľov