13. augusta 2015

Van Emden vyhral časovku na ENECO Tour

Holandský cyklista Jos van Emden sa stal víťazom 4. etapy pretekov ENECO Tour, ktorou bola časovka na 13,9 km so štartom i cieľom v Hoogerheide. Jazdec tímu LottoNL sa tak dostal aj na ...

Martin Velits Foto: TASR
Hoogerheide 13. augusta (TASR) - Holandský cyklista Jos van Emden sa stal víťazom 4. etapy pretekov ENECO Tour, ktorou bola časovka na 13,9 km so štartom i cieľom v Hoogerheide. Jazdec tímu LottoNL sa tak dostal aj na čelo celkovej klasifikácie. Slovák Martin Velits z Etixx-Quick-Step obsadil v časovke 91. miesto a celkovo mu patrí 89. priečka so stratou 1:21 min.

Výsledky 4. etapy ENECO Tour (časovka Hoogerheide - Hoogerheide, 13,9 km): 1. Jos van Emden (Hol./LottoNL) 16:34, 2. Wilco Kelderman (Hol./LottoNL) +5, 3. Adriano Malori (Tal./Movistar), 4. Lars Boom (Hol./Astana) obaja +7, 5. Matthias Brändle (Rak./IAM Cycling) +11, 6. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing) +14, 7. Manuel Quinziato (Tal./BMC Racing) +16, 8. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing) +20, 9. Michael Hepburn (Austr./Orica) +21, 10. Michael Rogers (Austr./Tinkoff - Saxo) +23,... 91. Martin VELITS (SR/Etixx-Quick-Step) +1:21

Celkové poradie: 1. Van Emden 12:30:09 h, 2. Kelderman +5, 3. Malori, 4. Boom (onaja +7, 5. Brändle +11, 6. Van Avermaet +14, 7. Quinziato +16, 8. Gilbert +18, 9. Hepburn +21, 10. Rogers +23,... 89. M. VELITS +1:21