23. mája 2011

Vancouver na Západe s prvým mečbalom

Hokejisti Vancouver Canucks dosiahli vo finále Západnej ...

canucks Hokejisti Vancouver Canucks sa tešia z gólu do siete San Jose v vo finálovom zápase play-off Západnej konferencie zámorskej NHL.Foto: SITA/APSAN JOSE 23. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Vancouver Canucks dosiahli vo finále Západnej konferencie NHL v nedeľu už tretie víťazstvo nad San Jose, prvé na jeho ľade v pomere 4:2, zvýšili náskok v sérii na 3:1 a k postupu do finále Stanleyho pohára im už chýba len jeden úspech, o ktorý sa najbližšie pokúsia v domácom prostredí v utorok.

O všetkom sa rozhodlo v polovici zápasu, keď Canucks využili za 115 sekúnd tri presilové hry o dvoch hráčov. Prvých päť vylúčených mal paradoxne Vancouver, štyroch v úvodnej tretine, Sharks sa však v početnej výhode nepresadili.

Naopak, doplatili na slabú osobnú disciplínu svojich najväčších hviezd v druhej tretine. Najprv zamieril na trestnú lavicu za zákrok vysokou hokejkou Heatley, o 50 sekúnd ho nasledoval za hákovanie Mitchell. Vancouveru stačilo 11 sekúnd presilovky 5 na 3, aby Kesler otvoril skóre zápasu. O 83 sekúnd sa k Mitchellovi pridal na trestnej lavici Clowe, ktorý si prišiel odsedieť trest za zlé striedanie domácich. Tentoraz trvalo Vancouveru 16 sekúnd, kým využil druhú dvojnásobnú prevahu Samim Salom. O šesť sekúnd na to vyhodil Murray puk za plexisklo a tentoraz presilovkové komando "kosatiek" využilo presilovku o dvoch mužov za 10 sekúnd opäť Samim Salom.

Domáci prestrieľali hostí 35:13, no Luongo inkasoval až v poslednej tretine, keď už Vancouver viedol po Burrowsovom zásahu 4:0. Desjardins s Clowom už len znížili na konečných 2:4. Prvou hviezdou stretnutia sa stal Henrik Sedin, ktorý si pripísal 4 body za asistencie pri všetkých góloch Canucks.

"My sme pochodovali na lavicu hanby, oni skórovali," sarkasticky skonštatoval po zápase tréner domácich San Jose Todd McLellan. "Mali využiť naše presilovky v úvode. No neboli sme dosť dôrazní. Nie je to o ´fyzičke´, je to mentálne," myslí si Ryan Clowe.

Pre Vancouver sú tri góly za 115 sekúnd novým rekordom v play-off. Ten predchádzajúci bol 138 sekúnd. Pozoruhodné sú aj tri góly pri hre 5 na 3. V 82 zápasoch základnej časti sa Vancouveru podarilo skórovať v tejto hernej situácii len raz. Stretnutie nedohral kapitán domácich Joe Thornton, ktorý v poslednej tretine inkasoval tvrdý náraz na mantinel od Raffiho Torresa.

Výsledok:

Finále Západnej konferencie - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá)
San Jose - Vancouver 2:4 (0:0, 0:3, 2:1) - stav série: 1:3
Góly: 48. Desjardins (Huskins, J. McGinn), 56. Clowe (Couture, Marleau) - 30. Kesler (Salo, H. Sedin), 31. Salo (H. Sedin, D. Sedin), 32. Salo (H. Sedin, D. Sedin), 46. Burrows (H. Sedin, D. Sedin).
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:13, brankári: Niemi - Luongo. Diváci: 17 562.