Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

11. marca 2018

Vedecký jarmok v Nitre priblíži žiakom i verejnosti prírodné vedyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Nitra 11. marca (TASR) – Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pripravila najmä pre žiakov základných a stredných škôl Vedecký jarmok. Uskutoční sa 13. marca v priestoroch Galérie Mlyny a je súčasťou projektu IT akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie. Osem katedier a dva ústavy Fakulty prírodných vied predstavia rôzne zaujímavosti z matematiky, fyziky, biológie a ďalších vedných odborov.


"Naším cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o najnovších poznatkoch a nutnosti podporovať vedu a techniku," informovali organizátori podujatia.

Zaujímavé fyzikálne experimenty s tekutým dusíkom, prebiehajúce pri veľmi nízkych teplotách, predstavia magnetické delo, dusíkovú bombu i Leidenfrost efekt. Pracovníci fakulty predvedú niekoľko zaujímavých experimentov, kde hrá hlavnú úlohu svetlo. "Návštevníkom ukážeme, že indukčný varič nie je len na varenie. Čarodejnice Zet a Jane si pripravili ukážku prekvapujúcich farebných zvratov, spojených s chameleónom. Pred očami návštevníkov sa premení voda na víno a uvidia aj tajomstvo čarovného kotlíka," uvádzajú organizátori.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anglický herec Hugh Grant sa stal päťnásobným otcom
<< predchádzajúci článok
Zberateľ z Prievidze: Vinylové platne sa vracajú späť do života

Vedecký jarmok v Nitre priblíži žiakom i verejnosti prírodné vedy - diskusné fórum čitateľov