22. novembra 2011

Veľký návrat Sidneyho Crosbyho, Slovákom sa však nedarilo

Udalosťou pondelkového programu NHL bol návrat kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho po takmer ročnej prestávke, ktorú spôsobil otras mozgu. Slávny navrátilec svoj vstup do aktuálnej ...

andrej meszaros NEW YORK 22. novembra (WEBNOVINY) - Udalosťou pondelkového programu NHL bol návrat kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho po takmer ročnej prestávke, ktorú spôsobil otras mozgu.

Slávny navrátilec svoj vstup do aktuálnej sezóny NHL oslávil dvoma gólmi do siete Islanders, čím výraznou mierou prispel k výhre svojho tímu nad "ostrovanmi" z New Yorku rozdielom triedy 5:0.

Z kvarteta slovenských hokejistov, ktorí v pondelok zasiahli do diania na zámorských klziskách NHL, sa do kanadského bodovania gólom alebo asistenciou nezapísal ani jeden.

Tradične najviac času na ľade strávil 34-ročný kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý sa po súboji s Montrealom na jeho ľade tešil z tesnej výhry 1:0. Vodca "medveďov" z Bostonu bol v akcii 27:22 min.

K jeho porcii sa priblížil aj 26-ročný obranca Philadelphie Andrej Meszároš, ktorý v neúspešnom domácom súboji s Carolinou (2:4) hral 24:32 min. Rodák z Považskej Bystrice za ten čas vystrelil na brankára hostí dve strely a raz zohrieval trestnú lavicu. Na konto mu pribudol jeden mínusový bod.

S rovnakou bilanciou mínus jeden bod odchádzal zo stretnutia Washington - Phoenix (4:3) aj Meszárošov krajan Milan Jurčina. Dvadsaťosemročný Lipták v spomínanom súboji odohral 18:48 min. O dve minúty menej (16:35) bojoval v drese "panterov" z Floridy útočník Tomáš Kopecký, ktorý tentoraz vyšiel strelecky naprázdno a zo súboja si odniesol dva mínusové body.

Jeho mužstvo stretnutie s "diablami" z New Jersey začalo veľmi zle, po prvej tretine prehrávalo už 0:3, no v ďalších dvoch tretinách sa mu podarilo skóre tohto merania síl otočiť na 4:3.