07. februára 2009

Veľký obrat v zápase Rusov s Fínmi na LG Hockey Games

Ruským hokejistom sa podaril neuveriteľný obrat vo svojom druhom vystúpení na turnaji Švédske hokejové hry LG Hockey Games, tretieho podujatia 19. ročníka série Euro Hockey Tour, keď v 38. minúte ...

ŠTOKHOLM 7. februára (WEBNOVINY) - Ruským hokejistom sa podaril neuveriteľný obrat vo svojom druhom vystúpení na turnaji Švédske hokejové hry LG Hockey Games, tretieho podujatia 19. ročníka série Euro Hockey Tour, keď v 38. minúte prehrávali s Fínmi 0:4, aby nakoniec zápas otočili a zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch. Fínom patril úvod 2. tretiny, keď si za 126 sekúnd vytvorili trojgólový náskok, v 31. min vďaka gólu Koivista viedli už 4:0. Rusi sa prebrali až v tretej tretine, keď sa dostali do zápasu dvoma "zlepenými" gólmi v 47. minúte. Vyrovnať sa im podarilo Afanasenkovom 66 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. V predĺžení sa na stave 4:4 nič nezmenilo a tak rozhodol jediný premenený samostatný nájazd Michnova.

Ruské víťazstvo zdramatizovalo boj o prvenstvo na LG Hockey Games a zároveň znamená, že úradujúci majstri sveta zostanú na čele Euro Hockey Tour aj po švédskom turnaji.
Druhý štvrtkový duel v rámci LG Hockey Games Švédsko - Česko sa hrá v Štokholme od 15.30 h.

Fínsko - Rusko 4:5 po sam. nájazdoch (0:0, 4:1, 0:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Kapanen (Hentunen, Ninimaa), 24. Komarov (Hahl), 25. Kapanen, 31. Koivisto - 38. Rybin (Perežogin), 47. Nepriajev (Kvaša, Jemelin), 47. Sčastlivyj (Suglobov), 59. Afanasenkov, rozhodujúci sam. nájazd Michnov

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0