01. januára 2013

Veronika Velez-Zuzulová vyhrala novoročné preteky v Mníchove

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová začala nový rok 2013 na víťaznej vlne, keď triumfovala v paralelnom slalome Svetového pohára v Mníchove. V ...

zuzulova MNÍCHOV 1. januára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová začala nový rok 2013 na víťaznej vlne, keď triumfovala v paralelnom slalome Svetového pohára v Mníchove.

V Olympijskom parku v bavorskej metropole dosiahla druhé prvenstvo v bojoch o veľký krištáľový glóbus v kariére. Nadviazala tak na sobotňajšie víťazstvo z rakúskeho Semmeringu.

V Mníchove zdolala Velez-Zuzulová vo finále líderku Svetového pohára Tinu Mazeovú zo Slovinska.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka bola rýchlejšia v oboch finálových jazdách, v celkovom súčte Mazeovú zdolala o 65 stotín sekundy.

Velez-Zuzulová začala svoje mníchovské účinkovanie súbojom s Rakúšankou Carmen Thalmannovou, ktorú porazila v súčte o 48 stotín sekundy. Vo štvrťfinále o 49 stotín vyradila talentovanú Američanku Mikaelu Skiffrinovú, v semifinále po dramatickom priebehu o 27 stotín Rakúšanku Michaelu Kirchgasserovú.

Preteky mužov vyhral domáci Nemec Felix Neureuther, ktorý si vo finále poradil s Rakúšanom Marcelom Hirscherom. Tretiu priečku obsadil Francúz Alexis Pinturault.

Preteky v Mníchove boli pozývacie. Štartovalo na nich po 16 mužov a žien na základe výsledkov vo Svetovom pohári v slalome i v celkovom hodnotení seriálu. Jednotlivé kolá sa išli na 200 m trati pod umelým osvetlením na dve jazdy, víťazom súboja sa stal súťažiaci s lepším súčtom časov. Preteky sledovalo takmer 30-tisíc divákov.