24hod.sk    Šport    F1

28. júla 2018

Vettel uspel v poslednom tréningu na Veľkú cenu Maďarska

Na snímke Nemec Sebastian Vettel na trati počas druhého voľného tréningu na okruhu Hungaroring pred Veľkou cenou Maďarska F1 27. júla 2018. Foto: TASR/AP
Budapešť 28. júla (TASR) - Nemecký pilot Sebastian Vettel na Ferrari zajazdil najlepší čas (1:16,170 min) v sobotnom treťom tréningu pred Veľkou cenou Maďarska F1. Druhý bol Fín Valtteri Bottas s Mercedesom (+0,059 s), tretí sa umiestnil Vettelov tímový kolega a ďalší Fín Kimi Räikkönen (+0,203).

Víťaz uplynulej VC Nemecka a líder šampionátu Lewis Hamilton z Veľkej Británie (Mercedes) skončil na štvrtej priečke s odstupom 579 tisícin sekundy. Kvalifikácia je na programe o 15.00 h (Sport1 TV), preteky sa na Hungaroringu začnú v nedeľu o 15.10 h (Sport2 TV).

TRIUMF: Hokejová dvadsiatka zdolala Nemcov a vyhrala turnaj v Zürichu