Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

17. novembra 2010

Vianočné trhy v Bratislave začnú už v piatokTradičné Vianočné trhy sa na Hviezdoslavovom námestí začnú už tento piatok 19. novembra a potrvajú do 23. decembra. Predajcovia budú v stánkoch ponúkať tradičné ...Zdieľať
trhy Foto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Tradičné Vianočné trhy sa na Hviezdoslavovom námestí začnú už tento piatok 19. novembra a potrvajú do 23. decembra. Predajcovia budú v stánkoch ponúkať tradičné vianočné pochúťky a remeselnícke výrobky. Návštevníkom by malo byť k dispozícii 103 stánkov, z toho 62 s vianočnými darčekovými predmetmi. Chýbať nebudú ani gastrostránky, sortiment vianočného občerstvenia tvoria napríklad cigánska pečienka, pečené klobásy, mastný chlieb s cibuľou, pagáče, husacie a kapustné lokše, kapustnica, varený punč, víno, grog. Ďalej je to drobné pečivo, oplátky, medovníky, med alebo vianočná medovina, ale aj drevo, sklo, koža, prútie, šúpolie či včelí vosk. Tri stánky opäť mesto prenajme za symbolické jedno euro na deň charitatívnym organizáciám.

Súčasťou staromestských Vianočných trhov bude aj kultúrny program. Zimná promenáda ponúkne každý piatok, sobotu a nedeľu popoludní vystúpenia detských folklórnych súborov, populárnych hudobných skupín, spevákov a pod. Zimnú promenádu odštartuje koncert známej hudobnej skupiny Bukasový masív. Bodku za ňou dá v stredu 22. decembra hudobné vystúpenie Spojára - jednej z najstarších bratislavských dychových kapiel.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ocenenie Biela Vrana si tento rok odniesli traja laureáti
<< predchádzajúci článok
Zatkli jedného z bossov obávanej Camorry

Vianočné trhy v Bratislave začnú už v piatok - diskusné fórum čitateľov