Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2017

Vianočnú výzdobu v Poprade postupne inštalujú skôr, potrebuje opravyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Poprad 14. novembra (TASR) - Vianočná výzdoba v meste Poprad absolvuje pred tohtoročnými Vianocami rozsiahlejšie opravy, ktoré boli nevyhnutné z dôvodu opotrebenia a životnosti jednotlivých prvkov či technológií. „Potrebné boli výmeny svetelných reťazí, ktoré sú trvalo inštalované na stromoch v centre mesta, generálnu opravu absolvuje aj vstupná brána. V snahe zabezpečiť všetky opravy, revízie ako aj montáž ďalších prvkov rozsiahlej vianočnej výzdoby načas, začala samospráva s jej postupnou inštaláciou v skoršom termíne,“ uviedla Iveta Borňáková z odboru správy majetku Mestského úradu v Poprade.


Vianočná výzdoba Popradu bude v tomto roku doplnená o vianočné girlandy tak, aby obopínali celé Námestie sv. Egídia. K pôvodne zakúpeným 300 metrom girlánd v uplynulom roku tak pribudne ďalších 900 metrov. Takýmto spôsobom mesto úplne obmení girlandovú časť výzdoby, ktorej pôvodné prvky už vykazovali veľkú mieru poškodenia a nefunkčnosti.

„Do 1. decembra chceme mať kompletne nainštalovanú a odskúšanú celú vianočnú výzdobu tak, aby sme už v čase 1. adventnej nedele mohli rozsvietiť adventné mestečko. Následne bude celá vianočná výzdoba rozsvietená 5. decembra Mikulášom a jeho malými pomocníkmi, ktorí zaplnia celé popradské námestie. Výzdoba bude svietiť do 31. januára,“ dodal primátor Popradu Jozef Švagerko.

Súčasťou vianočnej výzdoby bude aj v tomto roku adventné mestečko so stánkami v okolí fontány na Námestí sv. Egídia. V prevádzke bude od 3. decembra do 10. januára a predajcovia v ňom budú ponúkať opäť vianočné dobroty a tovar. Zimný festival pod názvom Popradské Vianoce bude pozostávať z 33 podujatí – vrátane Tradičného vianočného jarmoku, ktorý sa uskutoční v čase od 8. do 10. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rast nemeckej ekonomiky sa v treťom kvartáli zrýchlil
<< predchádzajúci článok
Ruská televízia RT sa v USA zaregistrovala ako zahraničný agent

Vianočnú výzdobu v Poprade postupne inštalujú skôr, potrebuje opravy - diskusné fórum čitateľov