Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2006

Vianočný príspevok pravdepodobne aj na budúci rokVianočný príspevok k dôchodku by sa mal vybraným dôchodcom okrem týchto Vianoc vyplácať pravdepodobne aj na budúce vianočné sviatky. V diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) - Vianočný príspevok k dôchodku by sa mal vybraným dôchodcom okrem týchto Vianoc vyplácať pravdepodobne aj na budúce vianočné sviatky. V diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12 to uviedla ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová. Šéfka rezortu práce sa nedomnieva, že použitie 1,7 mld. korún, ktoré by mali v tomto roku ísť na vyplácanie vianočných príspevkov, je nesystémový krok. Návrh zákona o poskytovaní vianočného príspevku k dôchodku pre vybraných dôchodcov je podľa nej jedným zo spôsobov ako naplniť cieľ z programového vyhlásenia vlády - zastaviť pokles reálnej hodnoty dôchodkov. Vianočný príspevok sme zvolili pre krátkosť času, konštatovala Tomanová, podľa ktorej sa už začali prípravy na systémové opatrenia, ktoré by mali odstrániť diskrimináciu pri vyplácaní dôchodkov.

Jednorazový príspevok však nie je riešenie, tvrdí to poslankyňa NR SR za SDKÚ-DS Iveta Radičová, ktorá v parlamente navrhovala vrátiť na dopracovanie návrh zákona o poskytovaní vianočného príspevku. Tvrdí totiž, že vyplácanie takéhoto príspevku je nesystémové a diskriminačné, lebo zvýhodňuje len jednu skupinu sociálne slabších obyvateľov. Podľa Radičovej nik nespochybňuje, že treba pomáhať dôchodcom s malými dôchodkami. Zároveň však pripomenula, že je tu asi tretina obyvateľov, ktorá zarába približne rovnako, aj menej, ako skupina dôchodcov, ktorá by mala dostať vianočný príspevok.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solana s Laridžáním budú pokračovať v rokovaniach
<< predchádzajúci článok
Tony Blair vyzval svet na rokovanie s Hamasom

Vianočný príspevok pravdepodobne aj na budúci rok - diskusné fórum čitateľov