29. decembra 2014

Vicemajster sveta Mačida prekvapujúco ukončil kariéru

Japonec Tacuki Mačida počas voľnej jazdy na Trophée Erica Bomparda vo francúzskom Bordeaux - ďalšom podujatí série Grand Prix ISU. Poradie mužov v Bordeaux: Maxim Kovtun (Rusko) 2. Tacuki Mačida (Japonsko) 3. Denis Ten (Kazachstan). ...

Japonec Tacuki Mačida počas voľnej jazdy na Trophée Erica Bomparda vo francúzskom Bordeaux - ďalšom podujatí série Grand Prix ISU. Poradie mužov v Bordeaux: Maxim Kovtun (Rusko) 2. Tacuki Mačida (Japonsko) 3. Denis Ten (Kazachstan). Foto: TASR/AP
Nagano 29. decembra (TASR) - Japonský krasokorčuliar Tacuki Mačida prekvapujúco oznámil koniec svojej kariéry. Dvadsaťštyriročný strieborný medailista z uplynulých majstrovstiev sveta sa tak rozhodol po sklamaní na domácom šampionáte, na ktorom obsadil až štvrté miesto.

Piaty zo zimných olympijských hier v Soči sa teraz chce sústrediť na školu. Mačida bol strieborný na domácich MS v marci, v októbri vyhral Grand Prix Skate America v Chicagu. Informovala agentúra dpa.