28. apríla 2015

Hráči FC Barcelona zvíťazili nad Getafe jednoznačne 6:0 (5:0) v utorňajšom ...

lionel messi Futbalisti FC Barcelona deklasovali v španielskej Primera División Getafe. Po dva góly strelili Lionel Messi a Luis Suárez.MADRID 28. apríla (WEBNOVINY) - Hráči FC Barcelona zvíťazili nad Getafe jednoznačne 6:0 (5:0) v utorňajšom domácom stretnutí 34. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División.

Katalánsky klub rozhodol o osude zápasu už v prvom polčase. Najprv v 9. min Lionel Messi premenil pokutový kop, v 25 min zvýšil Luis Suárez, na ktorého o tri, resp. päť minút nadviazali presnými "trefami" Neymar a veterán Xavi Hernández.

Odporúčame:

Výsledok prvého polčasu na 5:0 upravil v 40. min svojim druhým gólom Suárez. Barcelona krátko po zmene strán skompletizovala poltucet v sieti Getafe: v 47. min opäť skóroval argentínsky klenot z Camp Nou Messi, pre ktorého to bol už 38. gól v tejto ligovej sezóne.

"Blaugranas" majú na čele poradia 84 bodov, čo je o päť viac ako druhý v klasifikácii a tradičný rival Real Madrid. Hráči "bieleho baletu" však majú zápas k dobru. Futbalisti Getafe zostali v tabuľke na 13. priečke s 36 bodmi.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 34. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

FC Barcelona - Getafe 6:0 (5:0)
Góly: 25. a 40. L. Suárez, 9. a 47. Messi (prvý z pok. kopu), 28. Neymar, 30. Xavi Hernández

Výsledky stretnutí Athletic Bilbao - San Sebastián a Levante - Córdoba (obidva zo začiatkom o 22.00 h) odvysiela agentúra SITA v stredu ráno.