14. marca 2012

Súhrn výsledkov stredajších odvetných stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2011/2012: FC Chelsea (Angl.) - SSC Neapol (Tal.) 4:1 po predĺžení (3:1, 1:0) - prvý zápas 1:3, do ...

chelsea neapol BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) -

V súbežnom odvetnom osemfinálovom zápase medzi FC Chelsea a SSC Neapol platilo v Londýne po riadnom hracom čase rovnakých 3:1 v prospech domáceho tímu ako predtým pod Vezuvom, takže tento dvojzápas sa dostal do predĺženia. V ňom v 105. min strelou z deviatich metrov nekompromisne zužitkoval vyzvanie od Didiera Drogbu do rozhodenej obrany hostí nekrytý zadák Branislav Ivanovič. Práve Drogba v 28. min okresal celkový náskok Neapolčanov, v 47. min - takisto hlavou - poslal anglický klub do "postupovej" pozície John Terry. V 55. min naklonil misky váh na stranu SSC pohotovou halfvolejovou dorážkou Gökhan Inler, lenže štvrť hodiny pred koncom sa z bieleho bodu nemýlil Frank Lampard. Kapitán reprezentácie SR Marek Hamšík bol v drese Neapola na trávniku do 106. min.

Tradične ambicióznym Londýnčanom sa po odvolaní kouča Andrého Villasa-Boasa, ktorého nedávno nahradil jeho bývalý asistent Roberto Di Matteo, zatiaľ darí. Chelsea z historického pohľadu dokázala v domácom prostredí zvrátiť už siedmy dvojzápas v európskych pohároch, v ktorých v "polčase", teda po prvom stretnutí, prehrávala.

Súhrn výsledkov stredajších odvetných stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2011/2012:

FC Chelsea (Angl.) - SSC Neapol (Tal.) 4:1 po predĺžení (3:1, 1:0) - prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpila Chelsea
Góly: 28. D. Drogba, 47. Terry, 75. Lampard (z pok. kopu), 105. Ivanovič - 55. Inler, rozhodoval: Brych (Nem.)
Chelsea: P. Čech - Ivanovič, David Luiz, Terry (98. Bosingwa), Ashley Cole - Lampard, Essien - Ramires, Mata (95. Malouda), Sturridge (63. F. Torres) - D. Drogba
Neapol: De Sanctis - Campagnaro, P. Cannavaro, Aronica (110. Vargas) - Inler, Gargano - Maggio (37. Dossena), Zuniga - HAMŠÍK (106. Pandev), Lavezzi - Cavani

szólj hozzá: Chelsea v Napoli 4:1 ALL GOALS

Jasný líder najvyššej domácej súťaže Primera División Real po remíze 1:1 z ruskej metropoly dosiahol suverénny triumf, gól dostal až za stavu 3:0 v 77. min, takže v tej chvíli boli ešte dva inkasované presné zásahy od prípadného senzačného vyradenia. Skóre otvoril v 26. min argentínsky hrot Gonzalo Higuaín, po zmene strán hneď dvakrát splnil svoju "povinnosť" portugalský ofenzívny klenot "bieleho baletu" Cristiano Ronaldo a presadil sa aj striedajúci francúzsky rekonvalescent Karim Benzema. Neúspech hostí zmiernil Srb Zoran Tošič.

Real sa doteraz na medzinárodnej scéne stretol s ruskými klubmi na Štadióne Santiaga Bernabéua 10-krát, pričom prehral iba raz: stále jediným takýmto premožiteľom Madridčanov je už od roku 1991 Spartak Moskva, ktorý po domácej bezgólovej remíze a následnom triumfe 3:1 postúpil do semifinále vtedajšieho Pohára víťazov pohárov. CSKA Moskva prehral iba dva z predchádzajúcich 23 súťažných duelov na ihrisku súpera, ale proti zverencom Josého Mourinha nemal nárok zlepšiť si túto lichotivú štatistiku.

Real Madrid si 6. marca pripomenul 110 rokov od svojho vzniku, meranie síl s CSKA bolo jeho prvým domácim vystúpením od tohto jubilea. Moskovčania naďalej musia čakať na okrúhly 50. úspech v súťažiach pod hlavičkou Európskej futbalovej únie (UEFA).

Real Madrid (Šp.) - CSKA Moskva (Rus.) 4:1 (1:0) - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil Real Madrid
Góly: 55. a 90.+ Cristiano Ronaldo, 26. G. Higuaín, 70. K. Benzema - 77. Z. Tošič, rozhodoval: Lannoy (Fr.)
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sérgio Ramos, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Mesut Özil (88. L. Diarra), Kaká (76. Granero), Cristiano Ronaldo - G. Higuaín (69. K. Benzema)
CSKA Moskva: Čepčugov - A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Musa (60. Oliseh), Wernbloom, Aldonin (46. Mamajev), Z. Tošič (81. Necid) - Dzagojev, S. Doumbia