Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. mája 2017

VIDEO: Do dejiska MS pricestoval prezident SZĽH: Zápasy veľmi prežívamNa snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút (vpravo) hovorí s novinármi počas 81. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V Kolíne nad Rýnom, 12. mája 2017.Zdieľať
Na snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút (vpravo) hovorí s novinármi počas 81. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V Kolíne nad Rýnom, 12. mája 2017. Foto: TASR/Michal Svítok
Kolín 12. mája (TASR) - Do dejiska svetového šampionátu v Kolíne pricestoval v piatok prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. Pred novinárov predstúpil ako správny patriot v národnom drese s menom a číslom Libora Hudáčka.


"Libor je môj obľúbený hráč, preto som neváhal, aký dres si oblečiem," začal svoje rozprávanie Martin Kohút. Prezident SZĽH má v Kolíne bohatý program. Čaká ho stretnutie s organizátormi a okrem toho sa zúčastní aj na Kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Pozorne bude sledovať najmä prácu organizátorov, aby si nejaké poznatky mohol preniesť aj k svetovému šampionátu v roku 2019, ktorý hostí Slovensko. "Neviem ešte, ako to tu funguje, ale my máme bohaté skúsenosti s organizáciou MS a vieme to. Nedávno sme sa o tom presvedčili v Poprade a Spišskej Novej Vsi."Predošlé štyri zápasy Slovenska sledoval v televízii a ako priznal, intenzívne ich prežíval. "V zápase s Dánskom som si ponadával, najmä v druhej tretine, rovnako aj pri neuznanom góle s Lotyšskom. Ja dávam emócie najavo, nemám s tým problém. Prvé zápasy nesplnili očakávania, ktoré čakala hokejová verejnosť. Ale to, čo som mal možnosť vidieť, tak atmosféra v kabíne sa dostáva na želanú úroveň," povedal Kohút, ktorý si katastrofický scenár v podobe vypadnutia nepripúšťal: "Ja som životný optimista, takže negatívne scenáre do môjho myslenia nezapadajú."

Rovnako ako hokejovú verejnosť, tak aj prezidenta prekvapila nepríjemná udalosť s neodohranou hymnou v prvom zápase. "Kto niečo robí, ten sa nevyhne chybám. Ale nemecký zväz sa nám ospravedlnil, a ja verím, že si cez víkend slovenskú hymnu vypočujeme. Nie je to však príjemné, počul som o viacerých verziách, ako k tomu došlo, a problém nebol iba s hymnou."

Na MS sa šéfovi slovenského hokeja pozdáva atmosféra, ale aj niektoré marketingové produkty. Jedným z nich sú obaja maskoti. O dva roky na Slovensku by mal fanúšikov zabávať Goooly. Teda rovnaký maskot, aký bol v roku 2011. Fanúšikovia však v tomto smere vytvárajú čoraz väčší tlak. "Diskusia beží, na zväze sa tým zaoberá marketingové oddelenie. Ale maskoti Asterix a Obelix sa mi veľmi páčia. Je to dobrý nápad. Čo sa týka maskotov na šampionáte v roku 2019, nechajte sa prekvapiť, niečo možno vymyslíme," prezradil Kohút, ktorý sa vzápätí vyjadril aj k prípadnému úspechu na šampionáte, pričom porovnal prácu odborníkov na Slovensku a vo vyspelých hokejových krajinách. "V prvom rade musíme začať s poriadnou prácou. Nemôžeme sa iba naháňať za titulmi a medailami. Ja som si sám položil otázku, či si vôbec zaslúžime byť majstrami sveta za to, ako to na Slovensku robíme. Porovnávam si infraštruktúru, prácu s mládežou a ostatné veci s inými krajinami. Robíme to lepšie? Podľa mňa v súčasnosti nie. Ale "osemnástka" nám ukázala, že sa to dá. Takto musíme pracovať aj v ostatných kategóriách," zamyslel sa prvý muž slovenského hokeja.

Jedným z krokov k zlepšeniu by mal byť nový generálny manažér Miroslav Šatan. "Miro ponuku má, rozprávame sa o tom, aby prebral pozíciu generálneho manažéra. Ale to je moja osobná diskusia s ním. Želám si, aby takýto človek bol na tejto pozícii," dodal Martin Kohút.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Badstuber končí po sezóne v Bayerne Mníchov
<< predchádzajúci článok
Spartak Trnava rokuje o návrate Vlaska, Hoftych: Fanúšikov by potešil