19. februára 2011

Futbalisti FC Chelsea neobhája minuloročný triumf v anglickom pohári - FA Cupe. Púť zverencov Carla Ancelottiho sa skončila už ...

chelsea Sklamaní futbalisti anglického futbalového giganta FC ChelseaFoto: SITA/APLONDÝN 19. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Chelsea neobhája minuloročný triumf v anglickom pohári - FA Cupe. Púť zverencov Carla Ancelottiho sa skončila už vo 4. kole, keď v opakovanom zápase nestačili na ďalšieho účastníka Premier League 2010/2011 FC Everton.

Stretnutie však bolo veľmi dramatické a "The Blues" boli veľmi blízko k postupu do ďalšej fázy. Keďže sa po riadnom hracom čase nerozhodlo (0:0), na rad prišlo predĺženie. Lampardov presný zásah v 104. min súboja mohol znamenať postup Londýnčanov, za Everton však v 119. min vyrovnával Baines a rozhodnúť sa muselo až v strelách zo značky pokutového kopu.

V nich mali hostia, v drese ktorých Ján Mucha ml. sedel iba na lavičke náhradníkov, viac šťastia a zásluhou výsledku 4:3 postúpili do 5. kola. V ďalšom sobotňajšom zápase si Birmingham City poradil so Sheffieldom Wednesday 3:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v stretnutí Stoke City - Brighton. V sobotu ešte odohrajú duel Manchester United - Crawely Town (18.15 h SEČ).

Che 1-1 Everton

Pen 3-4

Výsledky sobotňajších stretnutí 4. a 5. kola a Anglického pohára vo futbale - FA Cupu:

Výsledok 4. kola:

FC Chelsea - FC Everton 1:1 po predĺžení (0:0) - na strely zo značky pok. kopu 3:4
Góly: 104. Lampard - 119. Baines