28. októbra 2012

Atlético Madrid zvíťazilo v rámci 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže nad Osasunou 3:1, keď jeho hráči položili základ úspechu v prvom polčase. Najprv sa presadil v 31. ...

futbal MADRID 28. októbra (WEBNOVINY) - Atlético Madrid zvíťazilo v rámci 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže nad Osasunou 3:1, keď jeho hráči položili základ úspechu v prvom polčase.

Najprv sa presadil v 31. min Miranda, o štyri minúty neskôr skóroval Raúl García.

Za hostí znížil v 43. min Lamah. Domácim prinavrátil dvojgólové vedenie kolumbijský kanonier Radamel Falcao, ktorý prekonal brankára hostí v 73. min - 3:1.

Futbalisti Athletica Bilbao prehrali na domácom trávniku s Getafe 1:2. Za hostí sa presadili Juan Rodríguez a Álvaro Vázquez, za Bilbao už len korigoval v nadstavenom čase M. San José.

Hráči Zaragozy vyhrali nad FC Sevilla 2:1 gólmi Héldera Postigu a Sapunariho. Za hostí už len uzatváral na konečných 1:2 v 70. min Medel.

V dalšom zápase sa zrodilo víťazstvo hráčov Levante nad Granadou 3:1. Dva góly domácich strelil O. Martins a jeden presný zásah pridal P. Rios. Za hostí už len korigoval na konečných 1:3 v 84. min El Arabi.

Posledné nedelňajšie stretnutie bolo v jasnej réžii hviezd z Realu Madrid. "Biely balet" zvíťazil na Mallorce 5:0. Po dva góly v tomto zápase strelili Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuain, jeden presný zásah pridal Callejon.

V sobotu rovnakým rozdielom vyhrala aj Barcelona nad Rayom Vallecanom. Svoj 300. gól v kariére strelil v tomto zápase hviezdny Lionel Messi.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División 2012/2013:

Mallorca - Real Madrid 0:5 (0:2)
Góly: 8. Higuain, 22. Ronaldo, 70. Higuain, 73. Ronaldo, 90.+ Callejon

Mallorca 0-5 Real Madrid by goalsarena2012

Atlético Madrid - Osasuna 3:1 (2:0)
Góly: 31. Miranda, 35. Raúl García, 73. Falcao - 43. Lamah

Zaragoza - FC Sevilla 2:1 (2:0)
Góly: 36. Hélder Postiga, 45. Sapunaru - 70. Medel

szólj hozzá: Zaragoza-Sevilla 2-1