09. novembra 2016

Slovenský tenista Lukáš Lacko

Slovenský tenista Lukáš Lacko Foto: TASR/Martin Turanovič
Bratislava 9. novembra (TASR) - Slovenský daviscupový reprezentant Lukáš Lacko vypadol už v 1. kole dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. Ako siedmy nasadený podľahol Ukrajincovi Sergijovi Stachovskému v dvoch setoch 5:7, 6:7 (4). Zápas trval 90 minút.

Dvojnásobný víťaz podujatia nenašiel počas celého zápasu recept na podanie súpera a jediný ponúknutý brejkbal nevyužil. O osude prvého dejstva rozhodla jedenásta hra, keď slovenský tenista za stavu 5:5 prehral svoj servis a po štyridsiatich minútach jeho súper potvrdil zisk setu. V druhom si obaja hráči držali podanie a na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch Stachovskij.

Talentovaný slovenský tenista Tomáš Líška prehral ako držiteľ voľnej karty v prvom kole s Denisom Istominom z Uzbekistanu za 77 minút v dvoch setoch 6:7 (3), 1:6.

Osemnásťročný člen NTC držal pri svojej premiére na turnaji s favoritom krok v celom prvom sete. Tajbrejk potom vyšiel lepšie Istominovi, ktorý v druhom dejstve už na dvorci jednoznačne dominoval. Líška ukončil zápas dvojchybou, v celom dueli sa dostal k jedinému brejkbalu a nepremenil ho.