28. októbra 2012

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže na ihrisku FC Chelsea po 10 rokoch. Túto nelichotivú sériu prehier zverencov Sira Alexa ...

futbal LONDÝN 28. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže na ihrisku FC Chelsea po 10 rokoch.

Túto nelichotivú sériu prehier zverencov Sira Alexa Fergusona na Stamford Bridge prerušili hráči United víťazstvom 3:2.

Do vedenia išli vďaka vlastnému gólu Davida Luiza a na rozdiel dvoch gólov zvýšil už v 12. min Robin van Persie.

Pred polčasovou prestávkou skorigoval nepriaznivý stav Juan Mata a na začiatku druhej časti vyrovnal Brazílčan Ramires.

"The Blues" však prišli o dvojicu vylúčených hráčov, keď išli predčasne pod sprchy Branislav Ivanovič a Fernando Torres, čo "červení diabli" využili na rozhodujúci gól Javiera Hernándeza.

V liverpoolskom derby sa zrodila remíza 2:2, všetky góly padli v prvom dejstve. Lepšie začali hráči FC Liverpool, ktorí sa ujali vedenia v 15. min zásluhou "vlastenca" L. Bainesa a druhý gól pridal už o päť minút neskôr Uruguajčan Luis Suárez.

Evertonu sa podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Osmana a ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Naismith. Za FC Liverpool odohral slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel celý duel, v drese Evertonu sa medzi žrďami neobjavil Ján Mucha ml.

V zápase Southamptonu proti Tottenhamu Hotspur boli aktívnejší hostia, keď už v 15. min strelil gól G. Bale. Druhý gól hostí pridal C. Dempsey a zdalo sa, že druhý polčas bude už len formalitou. Hráči Southamptonu zdramatizovali zápas, keď kontaktný gól strelil J. Rodriguez, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2012/2013:

Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)
Góly: 35. D. Ba, 90.+ P. D. Cissé - 55. R. Lukaku

FC Everton - FC Liverpool 2:2 (2:2)
Góly: 22. Osman, 35. S. Naismith - 15. L. Baines (vlastný), 20. L. Suárez
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý duel, Ján Mucha ml. (Everton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

FC Chelsea - Manchester United 2:3 (1:2)
Góly: 44. J. Mata, 53. Ramires - 4. D. Luiz (vlastný), 12. Van Persie, 75. J. Hernandéz, ČK: 63. B. Ivanovič, 69. F. Torres (obaja FC Chelsea)

Southampton - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)
Góly: 66. J. Rodriguez - 15. G. Bale, 39. C. Dempsey