24. októbra 2012

Ukážkový obrat sa podaril futbalistom Manchestru United v utorňajšom zápase 3. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2012/2013 so Sportingom Braga. Portugalské mužstvo viedlo na Old Trafforde ...

javier quotchicharitoquot hernandez MANCHESTER 24. októbra (WEBNOVINY) - Ukážkový obrat sa podaril futbalistom Manchestru United v utorňajšom zápase 3. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2012/2013 so Sportingom Braga.

Portugalské mužstvo viedlo na Old Trafforde vďaka dvom gólom Alana v 20. min už 2:0, no zaúradoval Javier "Chicharito" Hernández.

Mexický útočník najskôr v 25. min znížil a 15 minút pred koncom riadneho hracieho času pridal víťazný gól.

Medzitým skóroval aj írsky stopér Jonny Evans, ktorý na druhý pokus po zemi zužitkoval rohový kop holandského kanoniera Robina van Persieho a vyrovnal na priebežných 2:2.

"Červení diabli" sú na čele tabuľky H-skupiny, keď v doterajších troch dueloch ani raz nezaváhali a ďalšie víťazstvo by im už malo zabezpečiť postup do vyraďovacej fázy ligy šampiónov.

"Bol to pre nás typický tohtosezónny duel. Začali sme zle, inkasovali sme a museli sme zachraňovať stretnutie. Som rád, že sme to zvládli už niekoľkýkrát v tomto ročníku. Proti Brage sa nám to podarilo, lebo sme hrali perfektný futbal, ale je škoda, že najprv niečo pokazíme a až potom zapneme na plné obrátky," glosoval tréner 19-násobného anglického šampióna Sir Alex Ferguson. Jeho zverenci v 12 súťažných zápasoch tejto sezóny až osemkrát inkasovali ako prví.

Škótsky kouč United síce nechal na lavičke defenzívne piliere Ria Ferdinanda a Patricea Evru, ale do útoku poslal maximálnu silu: Wayna Rooneyho, Robina van Persieho a Javiera Hernándeza.

Kormidelník Sportingu José Peseiro pred stretnutím vyhlásil, že jeho mužstvo sa pokúsi na Old Trafforde o ofenzívne predstavenie a hráči Bragy v úvode zaskočili favorizovaného súpera naozaj útočným futbalom.

Portugalčanov môže o to viac mrzieť skutočnosť, že nezískali v Anglicku ani bod a v "háčku" im patrí tretia pozícia s trojbodovým ziskom za druhým CFR Kluž (4 body) a vedúcim Manchestrom United.

"Je náročné prísť do Manchestru a hrať tak dobre, ako sa to podarilo nám. Navyše, viedli sme 2:0. Vedeli sme, že ak United pred polčasovou prestávkou dajú aspoň jeden gól, bude pre nás nesmierne ťažké zastaviť ich. To sa aj potvrdilo, Manchester pridal druhý a potom aj tretí gól. Napriek tomu sme spokojní s naším výkonom. Výsledok nás už tak nepotešil, no herný prejav bol dobrý," cituje portál Európskej futbalovej únie (UEFA) slová stredopoliara Sportingu Braga Huga Vianu.

KHL: HC Slovan Bratislava prehral s CSKA Moskva, pomohol aj rozhodca