31. januára 2013

Hneď v prvý týždeň NHL mohli fanúšikovia v zámorí vidieť krásne akcie, góly a bodyčeky. Do rebríčka najkrajších presných zásahov sa dostal aj Marián Gáborík. ...

marian gaborik BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) - Hneď v prvý týždeň NHL mohli fanúšikovia v zámorí vidieť krásne akcie, góly a bodyčeky.

Do rebríčka najkrajších presných zásahov sa dostal aj Marián Gáborík.

Trenčiansky rodák sa v zápase s Bostonom blysol hetrikom. Dva góly strelil v prvej dvadsaťminútovke a tretím rozhodol v predĺžení o víťazstve "jazdcov" 4:3.

Práve jeho nájazd z nadstaveného času sa dostal medzi top momenty úvodného týždňa NHL. Tridsaťročný útočník sa zmocnil puku v obrannom pásme a "raketovou rýchlosťou" sa rútil na brankára "medveďov" Tuuka Raska.

Fín ešte jeho prvú strelu dokázal betónom vyraziť, na následnú dorážku však už nestačil. "Gaby" strávil v tomto stretnutí na ľade viac ako 21 minút a zaslúžene sa stal prvou hviezdou duelu.

V drese Bostonu sa predstavil aj Zdeno Chára, ktorý odohral takmer 24 minút a pripísal si do osobných štatistík asistenciu, okrem nej vyslal na gólmana Henrika Lundqvista dve strely a na trestnej lavici strávil aj dve minúty.

V Top 10 najkrajších gólov prvé miesto obsadil Vladimir Tarasenko zo St. Louis Blues. Mladý dvadsaťjedenročný Rus, ktorý počas výluky hrával v KHL za SKA Petrohrad, sa pohral s obranou Detroitu a nerobilo mu problém prekonať ani brankára Jimma Howarda. Útočník "bluesmanov" pridal okrem tohto presného zásahu ešte jeden gól a zaslúžene sa stal prvou hviezdou duelu. "Červené krídla" utŕžili v Scottrade Center zahanbujúcu prehru 0:6.