Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. mája 2019

VIDEO: Meghan a Harrymu sa narodilo prvé dieťaVojvodkyňa zo Sussexu začala rodiť v skorých ranných hodinách, pričom pri pôrode bol prítomný aj jej manžel Harry.Zdieľať
Britský princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu.

 

Londýn 6. mája  - Samotný Harry (34) pre médiá povedal, že Meghan (37) aj jeho prvorodený syn sú v dobrom stave. Dodal, že aj s manželkou sú z narodenia potomka "úplne nadšení", pričom ešte len uvažujú, aké mu vyberú meno, informuje spravodajská stanica BBC.

Vojvoda zo Sussexu tiež uviedol, že jeho prvorodený syn sa s príchodom na svet "máličko oneskoril". Dodal, že prítomnosť pri pôrode bola preňho "tou najúžasnejšou skúsenosťou". Vyjadril tiež obdiv voči všetkým ženám za to, čo dokážu, a zároveň aj hrdosť na vlastnú manželku.

Očakáva sa, že pár predstaví syna verejnosti v nasledovných dňoch. Samotný Harry uviedol, že pred verejnosť by mal znovu predstúpiť o dva dni, "takže každý bude môcť dieťa vidieť".

Chlapec sa narodil v pondelok o 5.26 h miestneho času (7.26 h SELČ), pričom vážil 3,26 kilogramov, informoval v oficiálnom vyhlásení Buckinghamský palác. Dodal, že z jeho príchodu na svet je nadšená celá kráľovská rodina.

 Bývalá americká herečka a humanitárna pracovníčka Meghan Markleová a princ Harry sa zosobášili vlani v máji.

Ich prvé dieťa je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a tiež siedmym v nástupníckej línii na britský trón. Harry a Meghan si pohlavie potomka, ktorý bude zrejme mať dvojité britsko-americké občianstvo, neželali vedieť vopred.

Vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu už pogratulovali k prvorodenému potomkovi poprední britskí politickí lídri vrátane premiérky Theresy Mayovej, šéfa britskej Labouristickej strany Jeremyho Corbyna či škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej, informuje BBC. "Lásku, šťastie, a zdravie," páru zaprial aj arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý Meghan a Harryho vlani sobášil.    Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 RADOSTNÁ SPRÁVA: Princ Harry a Meghan očakávajú prvé dieťa (15. 10. 2018)
 Kensingtonský palác predstavil osobný erb Meghan Markleovej (25. 5. 2018)
 Harry a Meghan absolvovali prvé verejné podujatie ako manželia (22. 5. 2018)
 UNIKÁTNE FOTO 1939 - 2017: Honosné svadby kráľovských monarchií (20. 5. 2018)
 Kráľovská rodina sa po svadbe Harryho a Meghan poďakovala verejnosti (20. 5. 2018)
 FOTO Svadba princa Harryho a herečky Meghan Markle: Mayová blahoželala Harrymu a Meghan. Prišli aj slávni hostia (19. 5. 2018)
 George a Charlotte sa na Harryho svadbe zhostia prominentných úloh (16. 5. 2018)
 Princ Harry a Meghan sa po sobáši prevezú cez Windsor v otvorenom koči (2. 5. 2018)
 Budúca nevesta Meghan Markleová napumpuje do ekonomiky 150 mil. libier (12. 4. 2018)
 Britský princ Harry so snúbenicou Meghan navštívili Severné Írsko (24. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Koncert Z Očovej do sveta bude poctou Jánovi Berkymu-Mrenicovi
<< predchádzajúci článok
Správa OSN: Vyhynutie hrozí až miliónu druhov živočíchov a rastlín