Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2017

VIDEO: Náročnú prácu hasičov priblížili Hasičské dni v MartineNa snímke ukážka hasenia počas Hasičských dní v mestskej časti Priekopa v Martine v sobotu 16. septembra 2017.Zdieľať
Na snímke ukážka hasenia počas Hasičských dní v mestskej časti Priekopa v Martine v sobotu 16. septembra 2017. Foto: TASR - Erika Ďurčová
Martin 16. septembra (TASR) - Dôkladne si prezrieť rozlohou najväčšie hasičské múzeum v Česku aj na Slovensku mali možnosť návštevníci tradičného dvojdňového celorepublikového zrazu hasičov, ktorý dnes vyvrcholil v areáli bývalých vojenských skladov v Martine. Hasiči všetkým záujemcom názorne ukázali, z čoho pozostáva ich práca a postarali sa aj o zábavný sprievodný program.


"Toto jedinečné hasičské múzeum má rozlohu viac ako 5000 štvorcových metrov. Expozície približujú rôzne hasičské predmety, od najmenšieho gombíka, cez uniformy, čerpadlá, striekačky až po vozidlá a ťažké hasiace vozy, ktorými sa hasili napríklad letiská. Tiež tu máme železnično-dopravné múzeum, kde návštevníci mohli vidieť modelovú železnicu zabudovanú priamo vo vagónoch, ktorá kočuje po Slovensku aj iných štátoch," opísal pre TASR Ľubomír Vaňko, predseda Dobrovoľného hasičského zboru Priekopa.


O podujatí hovorí Ľubomír Vaňko, predseda Dobrovoľného hasičského zboru Priekopa.

Okrem prehliadky múzea návštevníkov zaujala aj simulácia dopravnej nehody, ukážky hasenia požiaru, ukážky silových zložiek či vystúpenia folklórnych súborov. "K dispozícii bola pre všetkých veľká hasičská technika, plošiny, cisterny a podobne. Do tejto techniky sa málokto dostane, je to skutočne zážitok. Dnes si v nej mohla verejnosť posedieť a odfotiť sa," doplnil. Najmenších potešili rôzne súťaže a atrakcie, v areáli sa uskutočnil aj remeselnícky jarmok.

"Kedysi sme podujatie organizovali v martinskom skanzene, avšak postupne sme sa rozširovali a už nebolo v našich silách prevážať všetku techniku. Rozhodli sme sa preto organizovať ho v priestoroch bývalých vojenských skladov, o ktoré sa staráme vo svojom voľnom čase. Vieme, že tieto priestory ešte nie sú ideálne a možno ani nikdy nebudú, no ich čaro je skryté v útrobách tých starých budov," vyjadril sa Vaňko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irak použije silu, ak referendum v Kurdistane vyústi do násilností
<< predchádzajúci článok
Mladíci, podozriví z podpaľačstva v Kuala Lumpur, sú v rukách polície

VIDEO: Náročnú prácu hasičov priblížili Hasičské dni v Martine - diskusné fórum čitateľov