23. novembra 2016

Na snímke vpravo slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára.

Na snímke vpravo slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára. Foto: TASR/AP
Boston 23. novembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára nedohral zápas NHL, v ktorom jeho Boston podľahol v noci na stredu na domácom ľade St. Louis 2:4. Kapitán Bruins utrpel na začiatku druhej tretiny bližšie nešpecifikované zranenie, po ktorom zamieril do šatne a už sa na ľad nevrátil.

Podľa zámorských médií Chára pravdepodobne doplatil na tvrdý bodyček v rohu klziska, ktorý mu uštedril pri prvom striedaní v druhej dvadsaťminútovke Jaden Schwartz. Bruins v tom čase viedli 1:0, zranenie lídra však malo na nich tvrdý dopad.

Obrana "medveďov" skolabovala, domáci inkasovali v prostrednej časti tri góly a napokon prehrali v TD Garden 2:4. Tréner Bostonu Claude Julien neprezradil po zápase detaily ohľadne Chárovho zranenia.

NHL - výsledky:

Boston - St. Louis 2:4, Toronto - Carolina 1:2, Florida - Philadelphia 1:3, Montreal - Ottawa 3:4, Anaheim - New York Islanders 2:2 pp - hrá sa predĺženie