21. decembra 2016

Slovenskí hokejisti Marián Hossa (81) a Richard Pánik (14).

Slovenskí hokejisti Marián Hossa (81) a Richard Pánik (14). Foto: TASR/AP
New York 21. decembra (TASR) - V dvanástich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa do kanadského bodovania zapísali traja slovenskí hokejisti.

Strelecky sa presadil útočník Richard Pánik, no ani jeho gól nezabránil prehre Chicaga s Ottawou 3:4. Jeho spoluhráč Marián Hossa nedohral duel pre zranenie v hornej časti tela, z hry odstúpil už v prvej tretine.

Marek Hrivík sa tešil z premiérového bodu v sezóne, keď si v zápase Pittsburgh - NY Rangers pripísal asistenciu, jeho "jazdci" však napokon odišli z ľadu Penguins s výpraskom 2:7. Rovnako bod za asistenciu zaznamenal obranca Zdeno Chára, ktorého Boston podľahol doma NY Islanders 2:4. Vo skvelej forme hrajúci Columbus zdolal Los Angeles 3:2 po nájazdoch a s 10 víťazstvami v rade utvoril klubový rekord. Brankár LA Peter Budaj kryl 25 z 27 striel domácich.

Udalosťou noci bol aj historický zápis Jaromíra Jágra, český veterán v službách Floridy zaznamenal vo víťaznom dueli s Buffalom (4:3 sn) tri asistencie a v kanadskom bodovaní dostihol druhého Marka Messiera. Obaja majú na konte zhodne 1887 bodov.

Výsledky NHL:

Boston - New York Islanders 2:4 /CHÁRA za domácich 0+1/, Columbus - Los Angeles 3:2 pp a sn /BUDAJ (LA) kryl 25 z 27 striel/, New Jersey - Nashville 1:5, Pittsburgh - New York Rangers 7:2 /HRIVÍK za hostí 0+1/, Florida - Buffalo 4:3 pp a sn, Montreal - Anaheim 5:1, Tampa Bay - Detroit 4:1, Minnesota - Colorado 2:0, Dallas - St. Louis 2:3 pp, Chicago - Ottawa 3:4 /PÁNIK za domácich 1+0/, Vancouver - Winnipeg 4:1, San Jose - Calgary 4:1 v III. tretine

Nepozná limity: Pred fenomenálnym Jágrom je už iba legendárny Gretzky