29. novembra 2011

Najvyššia fínska hokejová súťaž SM-Liiga má nový rekord v počte trestov. V sobotňajšom stretnutí medzi Pelicans Lahti a IFK Helsinki udelili rozhodcovia až 465 trestných minút. ...

hokej HELSINKI 29. novembra (WEBNOVINY) - Najvyššia fínska hokejová súťaž SM-Liiga má nový rekord v počte trestov.

V sobotňajšom stretnutí medzi Pelicans Lahti a IFK Helsinki udelili rozhodcovia až 465 trestných minút.

Domáci dostali 240, hostia z fínskej metropoly 225 minút. Nervózny bol až záver duelu, v ktorom sa odohralo viacero pästných výmen. V posledných 27 sekundách za stavu 1:5 rozdali rozhodcovia 437 trestných minút.

Štrnásť hráčov dostalo dištanc do konca zápasu, trestom sa nevyhli ani tréneri. Stretnutím sa bude v nasledujúcich dňoch zaoberať disciplinárna komisia, o čom informuje web súťaže. "Ľutujeme, čo sa stalo. Poškodilo to imidž našej ligy. Neschvaľujeme násilie, hráči a tréneri v najvyššej súťaži musia byť vzorom pre iných," vyjadril sa na webe súťaže jej riaditeľ Jukka-Pekka Vuorinen.

Doterajší rekord SM-Liigy sa zrodil ešte v roku 1969, keď 16. januára rozdali rozhodcovia v súboji tímov SaPKo Savonlinna a Tappara Tampere 291 trestných minút.