Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. novembra 2012

Video: Sandy zmenila New Jersey a New York na nepoznanieNičivá búrka Sandy, ktorá tvrdo zasiahla východné pobrežie USA, nechala za sebou spúšť a obete na životoch. Podľa najnovších informácií zahynulo v USA najmenej 72 obetí na životoch. ...Zdieľať
katastrofa menom sandy NEW YORK 1. novembra  - Ničivá búrka Sandy, ktorá tvrdo zasiahla východné pobrežie USA, nechala za sebou spúšť a obete na životoch.


Podľa najnovších informácií zahynulo v USA najmenej 72 obetí na životoch. Celkový počet obetí búrky, ktorá bola až do pondelka hurikánom, sa tak šplhá k 150, keďže takmer 70 ľudí zahynulo v krajinách Karibiku.

Živel vo viacerých amerických štátoch spôsobil škody dosahujúce odhadom až 15 miliárd dolárov, bez elektrickej energie sú naďalej milióny domácností a firiem, pričom zrušených bolo aj takmer 20-tisíc letov.


Video: New Jersey a New York sa po Sandy zmenili na nepoznanieSandy výrazne poškodila aj newyorský pamätník obetí útokov z 11. septembra 2001. Pamätníky v tvare bazénov, ktoré vznikli na pôvodnom mieste zničených budov Svetového obchodného centra (WTC) na dolnom Manhattane, sú zatopené a poškodené.

Väčšia časť Manhattanu je stále pod vodou. Samotná metropola východu USA sa stále iba pomaly spamätáva z vyčíňania takzvanej superbúrky. Letiská aj burzu otvorili v stredu, metro, autobusy a prímestské vlaky by mali s obmedzeniami začať premávať dnes, pričom podzemná doprava, ktorej tunely sa taktiež ocitli pod vodou, by mala dnes aj v piatok byť zadarmo.

Prezident Barack Obama sa vybral navštíviť postihnuté oblasti, kým jeho republikánsky vyzývateľ v budúcotýždňových voľbách Mitt Romney už opätovne pokračuje v predvolebnej kampani.


Video: Sandy zanechala v New Jersey ruiny
 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Čísla a fakty: Superbúrka Sandy prekonala rekordy (31. 10. 2012)
 Obrazom: Žraloky v uliciach New Yorku a iný čierny humor (31. 10. 2012)
 Video: V New Jersey sa pretrhla hrádza, ohrozuje tri mestá (30. 10. 2012)
 Američanov po superbúrke Sandy vystrašili jadrové elektrárne (30. 10. 2012)
 Video: Sandy takmer sfúkla žeriav z mrakodrapu (30. 10. 2012)
 Obrazom: Príchod Sandy nad pevninu bol ničivý (30. 10. 2012)
 Kapitán Bounty je nezvestný, záchranári našli jednu obeť (30. 10. 2012)
 Hurikán pripravil v pondelok o elektrinu státisíce ľudí (30. 10. 2012)
 Sledujte naživo hurikán, ktorý sa nebezpečne rúti na Ameriku (29. 10. 2012)
 Spojené štáty v pondelok zasiahne superbúrka, ľudia sa boja (29. 10. 2012)nasledujúci článok >>
Stvoriteľ slávnej Sacherovej torty bol Slovák
<< predchádzajúci článok
Halloweensku párty v USA ukočila streľba, páchateľ ušiel